İmam Hatip'lerin Ülkemize Etkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Torpil konusunda ise, evet kesinlikle liseler eşit tutulmalı. Torpil söz konusu bile olamaz.

Niye karşı çıkılıyor bilmiyorum internetten gidip istersen 8. Sınıfa kadarki tüm dersleri belki lisenin de bi kısmını öğrenebilirsin. Gerek ortamı gerek dini eğitimi için insanlar tercih ediyor bu kadar basit. Özgür bir ülkedeysek ve insanlar eğitim almak istiyorsa devlet de yardımci olur bu konuda. Talep çoksa yerine getirilir. Zorla kapattırırız diyen kişi kendi şahsi düşünceleri doğrultusunda insanların dini eğitimini önemsemiyor. Böyle bir şey olamaz. İsteyen istediği eğitimi görür kimse de buna karışamaz. Neyse ben daha bir şey yazmayacağım. İyi akşamlar herkese.

Bu ülkede imam olmazsa camilerde kim namaz kıldırır? Sadece ihtiyacımızdan fazla imam var.

@Bywalker @acv Tabii ki imam olacak adamın biyoloji, matematik vs. ağırlık vermesi doğru değil. Dini meslekler için tercih edilebilir. Toplumda bunu isteyen ve istemeyen bir kesim var ise isteyenleri mutlu etmek ama istemeyenleri de etkilememek lazım. Bırakın onlar hangi okula giderse gitsin. Onların düşüncelerine uygun yaşamaları kimseyi rahatsız etmemeli.
Harika bir şekilde iki cevabınizda da güzelce durumu anlatmışsınız. Elinize sağlık.

Gelecek yıl Fen liselerine 107 milyon lira, İmam Hatiplere ise 1,7 milyar lira ödenek verilecek bu arada. Sonra alem Ay'a biz yaya :)
O durum benim de canımı sıkıyor. Her ne kadar arada okul sayısı farkı olsa da verilen bütçe ile o farkın uzaktan yakından alakası yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı