İmam Hatip'ten Anadolu lisesine geçmek

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba bu sene 11. sınıfa geçtim ve imam hatipteyim. Lakin din dersleri yormaya başladı. Geçen sene pek iyi geçmemişti. Bu sene adamakıllı çalışmaya başlayacağım. Lakin seneye sınav olduğu için din dersleri aşırı zorlayabilir. Ailem bu sene devam et 12'de özel okula verebiliriz dediler lakin benim aklımda Anadolu lisesine geçmek daha mantıklı geliyor. Şöyle bir problem var bahsettiğim Anadolu lisesi mahalle okulu diyebilirim. Kavga dövüşün, olayların asla bitmediği her çıkışta polisin geldiği bir okul. Lakin tanıdıklar falan var gidersem zorlanmayacağımı düşünüyorum zaten sınıflar Karma oluyor bölüm seçildiği için sizce ne yapmalıyım?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:
Geç hocam geç. Durma. 11'de din dersleri çok daha sinir ediyor insanı. Emin olun pişman olursunuz geçmezseniz. Matematikten fazla Din dersleri gördüğümü hatırlıyorum ya. Bir de hocalar ekstra bir şeyler ezberletecek felan normal derslerden azda olsa rakiplerinize göre geri kalacaksınız.

Merhaba bu sene 11. sınıfa geçtim ve imam hatipteyim. Lakin din dersleri yormaya başladı. Geçen sene pek iyi geçmemişti. Bu sene adamakıllı çalışmaya başlayacağım. Lakin seneye sınav olduğu için din dersleri aşırı zorlayabilir. Ailem bu sene devam et 12'de özel okula verebiliriz dediler lakin benim aklımda Anadolu lisesine geçmek daha mantıklı geliyor. Şöyle bir problem var bahsettiğim Anadolu lisesi mahalle okulu diyebilirim. Kavga dövüşün, olayların asla bitmediği her çıkışta polisin geldiği bir okul. Lakin tanıdıklar falan var gidersem zorlanmayacağımı düşünüyorum zaten sınıflar Karma oluyor bölüm seçildiği için sizce ne yapmalıyım?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Hocam üniversite hayalin varsa açık liseye geç kendin çalış okul ile hiç uğraşma.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Bence özele geç mümkünse. Kavga, dövüş, polis diyorsun. Nasıl rahat edeceksin sana bir şey olmasa bile? Huzursuz olursun bence.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Okuldan okula değişir. Öğretmenlerine, sor. Din derslerinde zorlayacaklar mı, normal bir şekilde işlemeye devam mı edecekler yoksa seni sınav öğrencisi gibi mi hazırlayacaklar. İmam Hatipler güzel okullar. Verdikleri eğitimden değil genelde hiç bir okulun sahip olmadığı avantajlara sahip oluyorlar. Güzel kütüphaneleri, sosyal aktivite bölgeleri, çalışma odaları vs. Normal bir şekilde aynı dersleri işlemeye devam edeceklerse başka okula geçmen daha iyi olabilir. Dediğiniz Anadolu'ya ise gitme taraftarı değilim okulun öğrencilerinin kalitesi böyle ise hocayada ders işletmezler, sınıfta sürekli bir kopukluk olur. Maddi durumun varsa özele geç yoksa il/ilçe dışında başka bir okula yatılı gidebilirsin. Açıktan okumayı tavsiye etmiyorum. 7/24 düzenli çalışacak kadar irade sahibi olmalısın ve ek olarak yüz yüze bir öğretmenden aldığın eğitimden daha verimsiz olacağından çok fazla çabalaman gerekir.

@Ozuhan @One Face
İki sene boyunca özele geçecek imkanım yok maalesef. Din dersleri açısından şöyle söyleyeyim okulun müdürü babamın yakın arkadaşı sözde zorlamayacaklardı, fen lisesi programı kullanacağız felan dediler sonuç tek derste olarak 6 sayfalık yasin ve Kuran'dan sureler falan ezberledik. Artı hadis dersinde hadis felan derken seneye daha zor olacağını düşünüyorum.

Kavga dövüş olayları zerre umrumda olmaz ama sınıfta ders işlerken, ders işleyecek kadar ses veya başka şeyler olursa o zaman problem olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı