İmam-hatip'ten Anadolu lisesine geçilir mi?

brtet1907

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben imam-hatip lisesinde okuyorum ve 10.sinif öğrencisiyim. Şu anda bulunduğum lise eğitim açısından problemli olmasa da meslek derslerinde zorlanıyorum. Anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum ve iki lise arasında kaldım. Aralarinda iyi olanı öglenci, biraz daha kötü olanı da tam gün.
Çok kararsizim sizce hangisine nakil aldirmaliyim veya gitmemeliyim?

Geçilir. Meslek dersi olmadığı için ortalaman yükselir. Zaten genelde Anadolu Lisesi'nin ortamı çok daha iyi oluyor. Kalan lise hayatın daha güzel geçmiş olur. Tabii geçeceğin lise de çok önemli.

Arkadaşlar ben imam-hatip lisesinde okuyorum ve 10.sinif öğrencisiyim. Şu anda bulunduğum lise eğitim açısından problemli olmasa da meslek derslerinde zorlanıyorum. Anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum ve iki lise arasında kaldım. Aralarinda iyi olanı öglenci, biraz daha kötü olanı da tam gün.
Çok kararsizim sizce hangisine nakil aldirmaliyim veya gitmemeliyim?
Eğer bulunduğun ortamda öğrenciler iyi ve herkes ders odaklı falan ise değiştirmeni baştan tavsiye etmem. Yıl ortası baska bir yere geçmek çok zorlar. Zamanında bunu yaşadım ve adapte olmak zor oldu. Onun haricinde eğer seçeceksen iyi olanı seç, büyük bir şehirde yaşamıyorsan öğlenci olmak sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum

Geçilir. Meslek dersi olmadığı için ortalaman yükselir. Zaten genelde Anadolu Lisesi'nin ortamı çok daha iyi oluyor. Kalan lise hayatın daha güzel geçmiş olur. Tabii geçeceğin lise de çok önemli.

İki lise arasında kaldım. Yuzdelikleri ortalama 5 civarı. Ve evet ortalamam bu dönem 92 ama Kuran dersi haftada 4 ders olmasına rağmen düşük girdi ve bayağı düşürdü ortalamamı.

İki lise arasında kaldım. Yuzdelikleri ortalama 5 civarı. Ve evet ortalamam bu dönem 92 ama Kuran dersi haftada 4 ders olmasına rağmen düşük girdi ve bayağı düşürdü ortalamamı.
Anadolu'nun ortamı iyiyse düşünme geç. Benim okuduğum okula İmam Hatip'ten gelenlerin hiçbiri pişman olmamıştı.

Geri
Yukarı