İmam Hatip'ten Anadolu Lisesine Nakil Aldırma

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
11. sınıfım. Öğretmenler sadece başka imamhatiplere gidebilirsin diyor. Ne yapabilirim? Anadolu'ya gitmek istiyorum. İnternette bilgi bulamadım. Bulduğuma güvenemedim. İnternetten bulduğum bilgide 12'den önce geçilebiliyor diyor ama hocalar geçemezsin diyor.

11. sınıfım. Öğretmenler sadece başka imamhatiplere gidebilirsin diyor. Ne yapabilirim? Anadolu'ya gitmek istiyorum. İnternette bilgi bulamadım. Bulduğuma güvenemedim. İnternetten bulduğum bilgide 12'den önce geçilebiliyor diyor ama hocalar geçemezsin diyor.

Gitmek istediğiniz Anadolu lisesine velinizin e-Devlet'i üzerinden nakil istemeyi deneyin.

10'da seçiliyor. 11'de alan dersleri görülmeye başlıyor. Yani 10. sınıfta değiştirmen lazımdı sanırım. Yine de iyi bilen birine danışmak daha iyi olur.

Dediğiniz şey meslek liselerinde geçerli olabilir çünkü alan dersinden kasıt fen veya sosyal. İmamhatibe özel derslerden bahsediyor iseniz onlar baştan beri görülüyor zaten.

Dostum e-devlet üzerinden OBP yani ortaokul başarı puanının yettiği liselere nakil almanda bir sakınca yoktur. Bu şekilde istediğin tür liseye nakil alabilirsin. Alan konusunu şöyle açıklayabilirim, benim de imam hatipten Anadolu'ya geçen bir arkadaşım vardı önce boşluk olan sınıfa gönderiyorlar sonrasında ise bu konuları müdür yardımcısı ile konuşup başka alandaki sınıfa kolayca geçirebiliyorlar.

Hocam ne yaptın geçebildinmi?

Geçtim ama sonra geri eski okuluma geçtim çünkü gittiğim yer hiç benlik değildi. Öğretmenleri beğenmedim pek. Ben kurumsallaşmış birisiyim demek ki. Hem bölüm de değiştirmek istedim ama gittigim yer izin vermedi. Ben de bir hafta kalmadan geri döndüm ve bölüm değiştirdim.

Geçtim ama sonra geri eski okuluma geçtim çünkü gittiğim yer hiç benlik değildi. Öğretmenleri beğenmedim pek. Ben kurumsallaşmış birisiyim demek ki. Hem bölüm de değiştirmek istedim ama gittigim yer izin vermedi. Ben de bir hafta kalmadan geri döndüm ve bölüm değiştirdim.
11de geçtin dimi yani sonuç olarak geçiş var her sene

Geri
Yukarı