İmamhatip lisesinden Anadolu lisesine geçiş yapmak

Erenn103

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar lütfen ama lütfen hic usenmeden okuyun yoksa hayatim mahvolucak yardiminiza ihtiyacim var!

Ben 8.sınıf öğrencisiydim TEOG ve yıl sonu puanlarım "288" Olarak açıklandı. Tercihimi yaptım ama biraz yanlış yaptım dedim bir ihtimal Anadolu tutar Anadolu yazdım. Tabi meslek ve Anadolu da yazdim puanimdan düşük de tercih yazdım ama tutmadi. Öyle boyle açıkta kaldım. Nakil işlemlerinde okullarin puani 100 150 deyip fırladı. Ve hicbir okula gidemedim ve evet son gün geldi. Milli eğitime gittim bana dedi ki ya açıktan okuyacaksin yada imam hatip liseleri var onlari yazip bekleyeceksin onlar da alamazsa acik öğretimden okuyacaksin dedi. Ben kendi puanimdan 100 120 puan düşük bi imamhatibe girdim.

Mecburdum anlamiyorum arkadaş bu ülke de acikta kalinca hemen imamhatibe mi girmek zorundayiz? Nasil bi ulkeyiz ben şahsen dinimizle o kadar yakin değilim acikcasi imam olmak yerine baska her seyi tercih ederim, öyle soyleyeyim size. Simdi gelelim konumuza, Ben aciktan okumak istemiyorum, ve baska sansim olmadigi için gittim. Şu an da tek amacim Fizik, kimya, biyoloji, matematik, dil edebiyati bu derslerin ortalama sini 70 yapip 10. sinifta meslek teknik veya anadolu lisesine geçmek. Ama arkadaslar benim sayısalim sadece 5 ve 6 da iyiydi 90 100 aliyordum ama sonradan bazi durumlar oldu ve sayisalim düştü eğer okulumu değiştiremezsem ne yapacagim?

Ben imam hatipte okumak istemiyorum, amacim ya bilgisayar hakkında bir şey olmak web tasarimcisi gibi ya da İngilizce hocaligi veya tercumanlik gibi bir şey okumak. 10. sinifta değiştiremezsem ne yapacagim? Arkadaşlar hayatim mahvoluyor. Çok üzgün ve kizginim çünkü su ülkede dustugum duruma bakin imam hatipte ben 6 ders Arapca 5 ders Kuran-i Kerim görmek istemiyorum onun yerine İngilizce dersi gormek istiyorum! Lütfen yardim edin yorumlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzgünüm ama yapabileceğin çok bir şey yok. Olan olmuş. Aynı sorundan ben de muzdaribim. 3. Sınıfa geçtim ve artık nakil işlemi benim için sona ermiş bulunmakta. Elinden gelen tek şey her ay bıkmadan usanmadan nakil isteğinde bulunman. Ha dersen ki benim babam parayı nereye koyacağını bulamıyor o denli zenginiz, temel liseye kaydını aldırabilirsin. Düzgün bir lisenin 10B Liranın üzerinde olduğunu da belirteyim.

Simdi anlamiyorum koskoca ülke de okul bulamadik diye İmam Hatip'de mi okumak zorundayim neden ? Ben okumak istemiyorum imam hatipte! Dilekçe yazip şikayette buluncam.

Durum tam anlamıyla bu kardeşim :(

O zaman ders çalışacaktın, bu kadar öğrenci boşuna mı çalışıyor Anadolu Lisesi için? Ağlamanın mantığı yok, ne kadar ekmek o kadar köfte.

O zaman ders çalışacaktın, bu kadar öğrenci boşuna mı çalışıyor Anadolu Lisesi için? Ağlamanın mantığı yok, ne kadar ekmek o kadar köfte.
288 Puan ile 75 puanlik bi liseye girmek benim canimi yakiyor. Sen 400 puan alip 250 puanlik liseye girseydin keşke o zaman anlardin. 288 Puanla anadolu lisesini zaten beklemiyorum. Hayalim anadolu lisesi de değil bu arada meslek ve teknik anadolu benim için kâfi ama 75 puanlik imam hatip lisesine girmek insana koyuyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Lütfen bana uygun bi yorum yapin. Calismadigimdan pişman değilim çünkü nasıl bi ortamda okuduğumu bilmiyorsun.

Bende Anadolu imam-hatip ten mesleki ve teknik lise ye gecmek istiyorum sizce hatamı yaparım
Not:meslek bölümü bilişim teknoloji
Kesinlikle üniversite okuyacam demiyorum ama nasipte varsa okuyacam

Geri
Yukarı