İmamhatip ve meslek liseleri nasıl?

@One Face, ülkemizdeki imam hatiplerin puanı da çoğunluğunun düşük. Milletin başka alternatifi olmadığı için gidiyor zaten. Ancak yanlış bir düşünce, ülkede açık öğretim gibi bir fırsat varken o değerlendirilmeli.

@Yeniçocuk, yok kardeşim. Eyvallah, ben seni biliyorum. Bu arada tabii ki beni de eleştirebilirsin, eleştiremezsin diye bir şey demiyorum zaten. Yanlışımız varsa düzeltiriz ancak her şey saygı çerçevesi içerisinde. 🤗
Hem okulların böyle İmam Hatip diye ayrılması saçma bence. Çünkü ben meslek lisesinde okuyup meslek edinmek istiyorum ama din dersi de görmek istiyorum belki? Değil mi?

@Rexie, onu kast etmiş olmalı. Onun dışında ideolojileri tabii ki eğitim olarak verilir ancak dayatılmamalı. En basitinden haberlerde gördüm, öğrencileri sırf "A" partili diye öğretmeni onlardan puan kırmış.

@Yeniçocuk, estağfurullah kardeşim. Yanlışımız olabilir tabii ki. Oturur konuşuruz.

@Rexie, onu kast etmiş olmalı. Onun dışında ideolojileri tabii ki eğitim olarak verilir ancak dayatılmamalı. En basitinden haberlerde gördüm, öğrencileri sırf "A" partili diye öğretmeni onlardan puan kırmış.

İlginç bir olay. Şahsiyet meselesi ama yine de okulun itibarını düşüren bir olay. Yazık etmiş.

Geri
Yukarı