IMEI atılmış telefon alınır mı?

Emirbrn

Centipat
Herkese merhaba, box cihazı ile eski Android bir telefonun IMEI'sini P20 Pro cihaza atmışlar.
Fiyatı çok uygun olduğu için almak istedim fakat aklıma takılan bir şey var.
IMEI daha sonra (güncelleme vs. ) gibi sebeplerden silinebilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler yanlışım varsa düzeltirim aranızda yeniyim kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni not 8 aldim imei sorgulamamda kayit disi imei ve kayitsiz imei yaziyor telefon kapanirmi
Kafanıza takılan birşey olursa 2 yıl telefoncuda çalıştım ve bir çok şey biliyorum sorabilirsiniz seve seve yardımcı olabilirim.
Bir telefoncudan redmi not 8 aldim yurt disi garantili dedi yani garantisi yok ama telefon guzel imei. Sorgulama yaptim kayitsiz imei dedi ve kayit disi dedi bi sorun olurmu

Son düzenleme:
Kafanıza takılan birşey olursa 2 yıl telefoncuda çalıştım ve bir çok şey biliyorum sorabilirsiniz seve seve yardımcı olabilirim.
Başkan imeil atilmiş bir cihazla online bankacılığa girsem sıkıntı olur mu
Başkan imei atilmiş bir telefondan Online bankaciliğin kullanma problemi, herhangi bi sikintisi olur mu

Telefona güncelleme atıldığı an IMEI kaybolur ve tekrardan IMEI işlemi gerekir o yüzden telefona güncelleme yapmanızı telefoncular genellik ile tavsiye etmez lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.
[/QU
Bnce siz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz güncelleme yapınca IMEI silinmez 2 senedir mi 9t pro kullanıyorum bütün güncellemeleri de yaptım hiç IMEI silinmedi sadece telefon uygulaması olan fabrika ayarlarından sıfırlama yapılırsa o zmn siliniyor onun haricinde sorun yok

Telefonu güncelleyemezsin anca OEM olarak yazılım atarsın telefonu yakma imkanınızda var bu arada eğer ki bu işlemde bir terslik çıkar ve başarısız olursa telefonunuzu yakabilirsiniz bu işlemi bilgisiz bir şekilde yapmanızı önermem elinizdeki telefondan olabilirsiniz eğer ki yapacaksanız bir önerim olsun telefonu bilgisayara bağladığınız ara USB kablosu çok sağlam olsun kötü bir kablo kullanmayın işlem sırasında temassızlık olursa telefonu çöpe atabilirsiniz teşekkür ederim.

Hocam hortlatıyorum ama bir sorum var. Şimdi ben yurt dışından Redmi K40 Pro getirmeyi düşünüyorum ama babama telefoncudan IMEI attırırız deyince telefon çöp oluyor ben almam diyor malum IMEI ücreti de 2000TL oldu o yüzden yasal olarak da kabul etmiyor. Nasıl ikna edebilirim baba mı? Teknik ya da farklı şekilde ne söylesem ikna olur?

Hocam ben 100 liraya attırdım cihaz not 8 pro güncelleme yaptım silinmedi bu anakarta gömülü ımei mıdır sizce
Hocam bide benim pil performans değerleri bunlar ımei cakilmis telefona göre normal mı lütfen yardımcı olur musunuz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-09-26-21-24-24-048_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-09-26-21-24-24-048_com.miui.securitycenter.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 177
Selam bir Telefonumuz vardı ve çalındı ama kutu fatura bizde bu cihazın imei atsak yada daha önce kullandığımız ve pert e çıkmış bir cihazın imei atsak akıllı telefon eski tuşlu falan değil nasıl bir sıkıntı yaşarız

Selam bir telefonumuz vardı ve çalındı ama kutu fatura bizde bu cihazın IMEI atsak ya da daha önce kullandığımız ve pert e çıkmış bir cihazın IMEI atsak akıllı telefon eski tuşlu falan değil nasıl bir sıkıntı yaşarız.

Cümlenizi anlamakta zorluk çektim, sanırım bozuk cihazın IMEI kodunu başka bir cihaza atamaktan bahsediyorsunuz. Bu bir suçtur, yasal değildir, fark edilirse para cezası kesilir muhtemelen.
Kafanıza takılan bir şey olursa 2 yıl telefoncuda çalıştım ve birçok şey biliyorum sorabilirsiniz seve seve yardımcı olabilirim.

Benim telefonun ekranı üst taraftan çerçeve dışından ışık sızdırıyor. Kasaya yapışması gerekiyor yani. İnternet üzerinden baktığımda yapıştığı ya da çift taraflı bant kullanılıyor.
Hangisi daha sağlam ve dayanıklı olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı