IMEI Değiştirme yapılabilir mi?

• Konuyu başlatan piwi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 14B

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Yurtdışından telefon aldım ve kayıt ettirdim, bilirsiniz 1838 TL.

Bu telefonu satmayı planlıyorum. Yerine başka bir telefon alacağım. Bu telefonun kaydını silip, yeni aldığım telefonu kayıt etme imkanım var mı?

Eğer varsa yine kayıt için para ödeyecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı telefonlara farklı telefon IMEI kopyalanabiliyor, örneğin mi8 se ile nokia 6200 imeisi.
Arkadaş bu cevabı istemiyor yalnız.

Yurtdışından telefon aldım ve kayıt ettirdim, bilirsiniz 1838 TL.

Bu telefonu satmayı planlıyorum. Yerine başka bir telefon alacağım. Bu telefonun kaydını silip, yeni aldığım telefonu kayıt etme imkanım var mı?

Eğer varsa yine kayıt için para ödeyecek miyim?
Yine kayıt için ücret ödersiniz, kaydı silme diye bir şey yok diye biliyorum.
O yasal değil diye biliyorum.
Evet yasal değil.

Dostlar herhangi bir yasa dışı işlem yapmayacağım. Şuan ki telefonuma aşağıdaki resimde gördüğünüz işlemi uygulayıp satmayı düşünüyorum. Bu işlem sonrasında boşa çıkan pasaportuma yeniden kayıt yapabilir miyim bunu merak ediyorum. Eğer yapabileceksem ücret ödeyecek miyim?
Screenshot_20200309-175700~2.png

@Crazys @Hüseyin42 @[T]ortue @mustafaylmz @G8341 @dogant

Dostlar herhangi bir yasa dışı işlem yapmayacağım. Şuan ki telefonuma aşağıdaki resimde gördüğünüz işlemi uygulayıp satmayı düşünüyorum. Bu işlem sonrasında boşa çıkan pasaportuma yeniden kayıt yapabilir miyim bunu merak ediyorum. Eğer yapabileceksem ücret ödeyecek miyim? Eki Görüntüle 511383
@Crazys @Hüseyin42 @[T]ortue @mustafaylmz @G8341 @dogant
Dediğim gibi telefonu satsanız bile o pasaporta 3 yıl içerisinde kayıt yaptıramazsınız. Pasaport sahibinin adına kayıtlı SIM kartı ile kullanılacak artık kayıt yapılan telefonlar 3 yıl boyunca.

Başka birinin pasaportuna kayıt yaptırabilirsiniz ama bu sefer de onun adına bir SIM kart almanız gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı