IMEİ kayıt işlemi için sınır var mı?

axia

Decapat
Merhaba arkadaşlar, yurt dışından almış olduğum 12 Pro Max cihazım 3 gün önce IMEI'nın süresinin dolması ile kapandı. Yurt dışına çıkıp Türkiye'ye dönen arkadaşım kendi pasaportu ile benim telefonumun kullanım süresini uzatsa sonra da kendisi yurt dışından telefon alsa bu yurt dışından almış olduğu telefonun 2700 TL olan pasaport kaydını yaptırabilir mi? Yanı benim telefonumun süresini e-Devlet üzerinden uzatması sonra ki alacağı telefonunun pasaport kaydının yapılmasında herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorduğum soru o değildi aslında. Arkadaşım benim telefonumun süresini uzatsa, kendi pasaportu ile sonra da yurt dışından kendine telefon alsa o telefonun pasaport kaydını yaptırabilir mi? Yani benim telefonumun süresini uzatması pasaport kaydı yaptırması için engel mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorduğum soru o değildi aslında. Arkadaşım benim telefonumun süresini uzatsa, kendi pasaportu ile sonra da yurt dışından kendine telefon alsa o telefonun pasaport kaydını yaptırabilir mi? Yani benim telefonumun süresini uzatması pasaport kaydı yaptırması için engel mi?
Engel değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı