IMEI kayıt işlemi nasıl yapılır?

Kaan1922

Decapat
Daha fazla  
Hayırlı sabahlar merhaba, yurt dışından amcam gelmişti ben de telefon istedim ve bir telefon getirmiş, 3 aylık kullanım süresi bitti. Eskiden her pasaporta açtırılabiliyordu fakat 2019'da değişmiş, haberim yoktu. Şimdi ben bu telefonu nasıl açtırabilirim? Telefonum çöp mü oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı sabahlar merhaba, yurt dışından amcam gelmişti ben de telefon istedim ve bir telefon getirmiş, 3 aylık kullanım süresi bitti. Eskiden her pasaporta açtırılabiliyordu fakat 2019'da değişmiş, haberim yoktu. Şimdi ben bu telefonu nasıl açtırabilirim? Telefonum çöp mü oldu?
Bir pasaporta kayıt ettirmen gerekiyor ve kullanacağın hat pasaport sahibinin olması gerekli.

Telefon iPhone mu Android mi? Android'SE marka model nedir?

iPhone 11 Pro Max

Amcanızın e-devletinden ama sadece onun adına kayıtlı olan hatları kullanabilirsiniz o zaman. Telefon Android mi?

iPhone

Bir pasaporta kayıt ettirmen gerekiyor ve kullanacağın hat pasaport sahibinin olması gerekli.

Başka bir çözümü yok mudur 2019'dan önce herhangi bir pasaporta kayıt ettirilebiliyordu değişmiş benim de haberim yoktu.

Mecburen kayıt yapmanız gerekiyor. 2732 TL ücreti var.

Pasaport son kullanım tarihi 2019 geçtiyse olmaz ne yazık ki.

Para ücreti sıkıntı değil her türlü Türkiye'den ucuza geliyor ama kendi pasapotum olmadığı için kayıt yaptıramıyorum, diyelim ki yurt dışına gittim geldim açtırdım satarken yine sıkıntı çıkaracak.

Eski bir tellofonunuz varsa IMEI'sini değiştirebilirsiniz merak etmeyin haledebilecek bir sorun telaş yapmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı