IMEI numarası kayıt sorunu

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, yeni sıfır Türkiye Garantili telefon almıştım. Aldığımdan 1 ay sonra IMEI numarası klonlandı satıcıya verdim garantiye gönderip değişik yaptırdı. Bugün de yasaluyarı şeklinde bir mesaj geldi. IMEI kayıt altında olmadığından 90 gün içerisinde kapanacaktır diye.

1626100990837.png

1626101179745.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni sıfır Türkiye Garantili telefon almıştım. Aldığımdan 1 ay sonra IMEI numarası klonlandı satıcıya verdim garantiye gönderip değişik yaptırdı. Bugün de yasaluyarı şeklinde bir mesaj geldi. IMEI kayıt altında olmadığından 90 gün içerisinde kapanacaktır diye.

Eki Görüntüle 1105023

Eki Görüntüle 1105025

Satıcıya iade edin ve bir daha almayın bence ikinci kez aynı sorunu yaşatıyorsa sorunlu satıcıdır.
Ya da cihazı değiştirin ve kullanmadan önce sorgulama yapın.

Klonlandığı zaman 120'yi arayıp bildirecektiniz, telefon numaranızı IMEI'nize kaydedecekti ve siz de hiçbir şey olmamış gibi kullanmaya devam edecektiniz.

Garantiye gönderdiğinizde muhtemelen anakartı değiştirilmiş, o karta kayıtlı IMEI de kayıt dışı olduğu için kayıt ettirmeniz gerekiyor.
Garantiye tekrar gönderip durumu bildirin, kayıt etsinler.

Klonlandığı zaman 120'yi arayıp bildirecektiniz, telefon numaranızı IMEI'nize kaydedecekti ve siz de hiçbir şey olmamış gibi kullanmaya devam edecektiniz.

Garantiye gönderdiğinizde muhtemelen anakartı değiştirilmiş, o karta kayıtlı IMEI de kayıt dışı olduğu için kayıt ettirmeniz gerekiyor.
Garantiye tekrar gönderip durumu bildirin, kayıt etsinler.

Garantiye tekrar gönderecek bayramdan sonra. Garantiye göndermeden önce satıcıya demem gerekenler neler? IMEI kayıt ettirip göndersinler falan mı diyeyim?
Sıfır aldıysanız iade edin.

Adam garantiye gönderdiğinde kutusunu, garantisini falan bana vermedi. Garanti sadece telefon ve şarj aletini göndermiş. Kutusu, garanti belgesi yoktu.

Garantiye tekrar gönderecek bayramdan sonra. Garantiye göndermeden önce satıcıya demem gerekenler neler? IMEI kayıt ettirip göndersinler falan mı diyeyim?
"IMEI numaram kopyalandığı için garantiye gönderdim, cihazı geri teslim aldığımda ise cihazda bulunan IMEI numarasının kayıtlı olmadığına dair bir SMS aldım. Kayıt için para ödemek istemiyorum, gereken işlemlerin yapılmasını talep ediyorum." gibisinden durumu izah edin, yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı