IMEI kayıtlı telefon alınır mı?

Burakerdogannn

Femtopat
Daha fazla  
Ben Xiaomi Redmi Note 9 almak istiyorum ama IMEI kayıtlıyla normali arasında 1000TL fark var. IMEI kayıtlı alsam ileride sorun yaşarım bunu merak etim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
IMEI kayıtsız telefonu Türkiye de zaten kullanamazsın (1-2 ay kayıtsız kullanabiliyor ama sonradan bloke oluyor). Yasal olarak bir telefonu Türkiye sınırları içerisinde kullanabilmen için IMEI numarasını kayıt etmen gerekiyor. Bunun ücreti de 2021 yılında 2006.2 TL olarak belirlenmiş. O yüzden IMEI kayıtlı olanı alman senin yararına olur.

Ben Xiaomi Redmi Note 9 almak istiyorum ama IMEI kayıtlıyla normali arasında 1000TL fark var. IMEI kayıtlı alsam ileride sorun yaşarım bunu merak etim şimdiden teşekkürler.

Sana şöyle söyleyeyim yurt dışı getirilip sonradan IMEI atılan cihazlarda IMEI maks 1 yıl minimum 4 ay falan dayanıyor ve IMEI kapandıktan sonra Xiaomi telefonlarda 85 TL IMEI atilabiliyor ve bu IMEI maks 1 yıl dayanıyor bu işi böyle devam edebiliyorsun fiyat konusuna gelirsek ben doğu tarafında yaşıyorum bizim burada kaçak yani (IMEI sonradan atılmış) Redmi Note 9 fiyati 1700 TL başka sorun olursa sana yardımcı olabilirim.

Sana şöyle söyleyeyim yurt dışı getirilip sonradan IMEI atılan cihazlarda IMEI maks 1 yıl minimum 4 ay falan dayanıyor ve IMEI kapandıktan sonra Xiaomi telefonlarda 85 TL IMEI atilabiliyor ve bu IMEI maks 1 yıl dayanıyor bu işi böyle devam edebiliyorsun fiyat konusuna gelirsek ben doğu tarafında yaşıyorum bizim burada kaçak yani (IMEI sonradan atılmış) Redmi Note 9 fiyati 1700 TL başka sorun olursa sana yardımcı olabilirim.
Dostum diyelim ki kaçak IMEI patladı. Sonra tekrar telefoncudan IMEI attırabiliyoruz değil mi?

Dostum diyelim ki kaçak IMEI patladı. Sonra tekrar telefoncudan IMEI attırabiliyoruz değil mi?
Attırılıyor ama belli bir zamandan sonra bloke oluyor telefon kilitleniyor habire IMEI kaydettirmen lazım.
Devletin bu yönden tedbiri sıkı.
Öyle koşuşturup duracağına ya tr kayıtlı bul al ya da yurt dışından getirt git parasını ver 2 bin neyse burda istedigin sure kadar kullan ama garantisi olmuyor telefonun.
Yurt dışından alırsan yurt dışına yollaman gerek sadece telefoncudan falan alırsan zaten telefonun kendi garantisi değil satan telefoncu garanti verirse verir o da ne kadar kaliteli olur şaibeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı