IMEI kayıtsız telefon nasıl anlaşılır?

MeNeverLearm

Femtopat
Daha fazla  
Infinix Note 30 alacağım satıcı yurt dışı olduğunu ama kayıt yapıldığını söylüyor ben çok inanmadım çünkü telefon 6.500 IMEI kaydı 20.000, nasıl anlaşılır bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Infinix Note 30 alacağım satıcı yurt dışı olduğunu ama kayıt yapıldığını söylüyor ben çok inanmadım çünkü telefon 6.500 IMEI kaydı 20.000, nasıl anlaşılır bu durum?
e-Devlet'ten IMEI sorgulaması yaparak kayıt dışıysa kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI yazar.
Ama direnç de yapılıyor diye biliyorum.

Onların IMEI'si 20.000 değil diye biliyorum, mesela Xiaomi'ler 200 TL şahsen ben 200 TL'ye attırdım.

O 20.000TL yasal yoldan kayıt ücreti. Telefona illegal yoldan çok ucuz fiyatlara imei kaydı yapılabiliyor.

Devletin yapmış olduğu yasal kayıt ücreti her telefon için aynı Xiaomi'ler 200 dediğiniz şey yasal değil aslında.

Olsun aldığım telefonda yasal değil kaçak😂

e-Devlet'ten IMEI sorgulaması yaparak kayıt dışıysa kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI yazar.
Ama direnç de yapılıyor diye biliyorum.
İnfinixin çoğu cihazına kolayca IMEI atılabiliyor zaten. Bir tane Nokia alıp imeisini alabilirsiniz. Ardından programla imeisini infinixe atabilirsiniz.

Geri
Yukarı