Yeni telefon "IMEI Numaranız Kayıtsızdır" mesajı

Burzum

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, internet üzerinden sipariş verip aldığım ve birkaç gündür kullanmakta olduğum LGV30+ telefonuma böyle bir mesaj geldi. 120 gün sonra kapanacağı söyleniyor. Enteresan bir şekilde *#06# numarasını tuşladığımda gördüğüm IMEI numarası ile bana gelen mesajdaki IMEI numarası aynı değil ve mesajdaki IMEI 14 haneli, normalde 15 haneli olması gerekiyor. Telefonumda bulunan yani *#06#'yi tusladığımda gördüğüm IMEI numarasını internet üzerinden sorgulattığımda marka, model numarasının telefonum ile aynı olduğunu görüyorum ve IMEI numarası kayıtlıdır açıklaması yazıyor. Bu mesaj neyin nesi olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
E-ticaret alışverişlerinde ürünün teslim/satınalma tarihinden itibaren 15 gün içinde ticaret kanunu hükümleri uyarınca iade hakkına sahipsiniz. Satınalma yaptığınız web sayfası üzerinden iade işlemlerini başlatıp işlem sonucunda alacağınız kargo gönderim koduyla birlikte kargo şirketleri aracılığıyla aldığınız yere geri de iade edebilirsiniz. Süreniz 15 gün. Bilginiz olsun.

Daha önceden kullanmış olduğunuz bir telefonun imei numarası olabilir. Benim yedekte tutup uzun süre kullanmadığım tuşlu telefonun imei klonlaninca bana da mesaj gelmişti.

Diyorum ya mesajda bahsedilen IMEI ile benim telefonumun IMEI numarası bir değil ve mesajdaki IMEI 14 hane, 15 olması gerek anlamadım cidden. *#06# tusladığımda 15 haneli IMEI numaram görünüyor ve bu numarayı sorgulattım zaten arkadaslar. Marka,model tutuyor ve imei kayıtlıdır diyor. Sıkıntı surada bana neden öyle bir mesaj gelmis olabilir =? ''Garena'' arkadasımızın dediği gibi bir durum olabilir mi ? Eğer öyleyse bile hattım aynı hat ama bu mesaj neden tamda yeni telefon aldıktan sonra geldi ? Anlamadığım kısım burası.
Daha önceden kullanmış olduğunuz bir telefonun imei numarası olabilir. Benim yedekte tutup uzun süre kullanmadığım tuşlu telefonun imei klonlaninca bana da mesaj gelmişti.

Dediğin doğruymus, daha önceden geçici olarak kullandığım tuslu telefonumun imei numarasıymıs. Sansa bak ki aylardır gelmeyen mesaj tamda yeni telefon aldıktan 2 gün sonra geldi :D Mesajda IMEI numarasının son hanesini yazmamıslar o yüzden 14 hane yoksa telefonun arkasındaki numara 15 haneliymis. Neyse Cevabın için sağol, çünkü diğer arkadaslar konuyu okumadan yok iade et yok imei numaranı sorgulattır falan yazmıslar :D

Son düzenleme:
Dediğin doğruymus, daha önceden geçici olarak kullandığım tuslu telefonumun imei numarasıymıs. Sansa bak ki aylardır gelmeyen mesaj tamda yeni telefon aldıktan 2 gün sonra geldi :D Mesajda IMEI numarasının son hanesini yazmamıslar o yüzden 14 hane yoksa telefonun arkasındaki numara 15 haneliymis. Neyse Cevabın için sağol, çünkü diğer arkadaslar konuyu okumadan yok iade et yok imei numaranı sorgulattır falan yazmıslar :D

Sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Bir de sana ekstra bir bilgi vereyim. Benim tuşlu telefon imei değişince tekrar attirmam ya da imeiyi bana ait diyerek düzeltmem mümkün olmadı. Telefonu kullanılmaz diyip birakma o imeiyi bir telefon numarasına tanımlanıyor. Başka hat takınca çekmiyor. O ama o numarayı takınca çalışıyor.

Sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Bir de sana ekstra bir bilgi vereyim. Benim tuşlu telefon imei değişince tekrar attirmam ya da imeiyi bana ait diyerek düzeltmem mümkün olmadı. Telefonu kullanılmaz diyip birakma o imeiyi bir telefon numarasına tanımlanıyor. Başka hat takınca çekmiyor. O ama o numarayı takınca çalışıyor.
Hocam demek istediğinizi baştan yazabilir misin? Hiç bir şey anlamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı