IMEI nedir?

Uluslararası Mobil Cihaz Kodu. Her bir GSM telefon cihazına üretim aşamasında IMEI numarası yüklenmektedir. IMEI numarası her bir cihazın kimlik numarası olup tek ve benzersizdir ve 15 haneden oluşur.

Ben geçenlerde Xiaomi Note 8 için telefoncuya fiyat sordum bana orijinali 2400 lira, yurt dışı olan var 1400 lira demişti. Ne fark var arlarında diye sorduğumda sadece IMEI atacağız dedi ve garantisi yokmuş.
Sizce 1000 lira fark ödemeye değer mi yoksa alınır mı bu tür cihazlar bir süredir aklımdaydı denk gelince sormak istedim.

Cihazın IMEI numarası ülkemizde kayıtlı değilse cihazı kullanamazsınız.

Ben geçenlerde Xiaomi Note 8 için telefoncuya fiyat sordum bana orijinali 2400 lira, yurt dışı olan var 1400 lira demişti. Ne fark var arlarında diye sorduğumda sadece IMEI atacağız dedi ve garantisi yokmuş.
Sizce 1000 lira fark ödemeye değer mi yoksa alınır mı bu tür cihazlar bir süredir aklımdaydı denk gelince sormak istedim.
IMEI değiştirmek suçtur. Size önerim o satıcıyı şikayet etmeniz ve ne kadar fark olursa olsun telefonu orijinal almanızdır. Ayrıca sadece IMEI numarası 1000TL fark yaratmaz. Satıcı muhtemelen size çakma mal satmaya çalışıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı