İmei numarası nedir ? Rom yüklerken yedek almak gerekir mi ?

Telefonun çalındığında onu kolay olarak bulmanın yoludur. Telefonun orjinal olsa bile senin IMEI numaranı kopyalayan arkadaşlar var. Bunun için not alınması ve hiçbir yerde paylaşılmaması gereken numaradır.
IMEI telefon caligindiginda bulmak için yapılmış bir uygulama değildir bastan onu bir söyleyeyim telefonun kayıtlı olduğuna dair numaradır o her telefonda farklıdır ülke ülke değişir yurt dışından getirilen telefonların operator bayilerinde gidip kayıt ettirmemiz o yüzdendir not almamız önemsizdir telefonumuzun kutusunda mevcuttur ve IMEI kopyalaması da sahte telefonların konuşma yapabilmesi vs vs seyleri yapabilmesi içindir ve kafasına gore yapmazlar bu isleri çok eski ve kullanılmayan telefonların IMEI numaralarını kendi yaptıkları çakma sahte neyse artik telefonlarına atarlar.

IMEI telefon caligindiginda bulmak için yapılmış bir uygulama değildir bastan onu bir söyleyeyim telefonun kayıtlı olduğuna dair numaradır o her telefonda farklıdır ülke ülke değişir yurt dışından getirilen telefonların operator bayilerinde gidip kayıt ettirmemiz o yüzdendir not almamız önemsizdir telefonumuzun kutusunda mevcuttur ve IMEI kopyalaması da sahte telefonların konuşma yapabilmesi vs vs seyleri yapabilmesi içindir ve kafasına gore yapmazlar bu isleri çok eski ve kullanılmayan telefonların IMEI numaralarını kendi yaptıkları çakma sahte neyse artik telefonlarına atarlar.
Zaten telefonun çalındığında bulunması için yapılmıştır demedim, bulunmasına yardımcı olur diye bahsettim. Telefonun orjinal olsa bile IMEI numarasını kopyalabilen kişilerin olduğundan bahsettim, kafasına göre yapanlar var demedim. Telefonun kutusunda mevcut olduğu gibi "*#06#" tuşlaması, bataryadaki etiketten bulma yolları da vardır.

Telefonumda Root mevcut. Hemen yapacağım. Teşekkürler...
Gerekli program Root Browser. Alttaki videonun 18:30 ve 19:20 arasını izlersen yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IMEI kopyalayanlarin öğle güncel telefonlarin imeilerini değilde eski kullanılmayan telefoncudan 50 liraya alınan telefonların IMEI lerini kopyaladiklarini söyledim ayrica IMEI gittikten sonra *#06# tuslanmasi mantıksız olmakla birlikte altından bakmakta mantıksız oluyor IMEI yi yazılımsal olarak yedeklemek gerek ayrıca ben sizin telefon çalındığında bulunması icin yapilmistir dediniz demedim IMEI nin hangi amaçla yapıldığını soyledim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı