IMEI Sonrası Samsung Pass Nasıl Aktif Olur?

Ercan Root

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Telefonuma IMEI atıldı. Samsung Pass uygulamasına giremiyorum kök izininden dolayı açamıyorum. Araştırma yaptım telefonum rootlu olabilir mı diye root checker uygulamasında ise root tam atılmamıs diyor. Kısacası Samsung Pass güvenli klasör vs knox tasıya uygulamaları kullanamıyorum. Yardımınız gerekli. Teşekkürler.

Telefon: Samsung Galaxy Note 10+

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Telefonuma IMEI atıldı. Samsung Pass uygulamasına giremiyorum kök izininden dolayı açamıyorum. Araştırma yaptım telefonum rootlu olabilir mı diye Root Checker uygulamasında ise root tam atılmamıs diyor. Kısacası Samsung Pass güvenli klasör vs Knox tasıya uygulamaları kullanamıyorum. Yardımınız gerekli. Teşekkürler.

Telefon: Samsung Galaxy Note 10+

Telefonun Knox sayacı sfırlanırsa ve root kaldırılırsa eskisi gibi olur.
Mümkün bilmiyorum ama ben yaptırmıştım IMEI attıktan sonra rootu kaldırıp Knox sayacını sıfırlamıştı adam ve telefon eskisi gibi açıyordu tüm servisleri bunu yaptırdığım cihaz Samsung Galaxy J8 2018.

Root atılan cihazda Sayaç sıfırlanamıyor. Sayaç sıfırlanamadığı içinde Samsung'un temel uygulamaları düzgün çalışamıyor. Bu arada sayacı 0 durumuna getirmek için anakarta müdahale etmek gerekli.

Knox'u tetiklenmiş Samsung cihaz üzerinde Pass'e erişmek neredeyse imkansız. Samsung Health ve Secure Folder için birtakım yollar mevcut ancak Pass hala kırılabilmiş değil.

Knox'u tetiklenmiş Samsung cihaz üzerinde Pass'e erişmek neredeyse imkansız. Samsung health ve secure folder için birtakım yollar mevcut ancak Pass hala kırılabilmiş değil.

Kanka vallahi Knox sayacı sıfırlanınca telefon resmi oluyor bende hepsinede giriyor.
Samsung Pass IDE kullanıyor.

Root atılan cihazda sayaç sıfırlanamıyor. Sayaç sıfırlanamadığı içinde Samsung'un temel uygulamaları düzgün çalışamıyor. Bu arada sayacı 0 durumuna getirmek için anakarta müdahale etmek gerekli.

Tamam IMEI atıldıktan sonra root kaldırılıyor ve sıfırlanıyor.

Kanka vallahi Knox sayacı sıfırlanınca telefon resmi oluyor bende hepsinede giriyor.
Samsung Pass IDE kullanıyor.

Tamam IMEI atıldıktan sonra root kaldırılıyor ve sıfırlanıyor.
Güncel modellerde Knox tetiklendiği zaman sıfırlayamazsın, Root'u kaldırsan da bir fayda etmeyecek. Bildiğim kadarıyla Knox çip bazlı çalışan bir sistem. Donanımsal müdahale etmediğin sürece sıfırlaman imkansız gibi bir şey.

Kanka vallahi Knox sayacı sıfırlanınca telefon resmi oluyor
Samsung kendi Refurbished etmediği ürünler haricinde kendi yetkili servisleri dahil olmak üzere Knox sayacını hiçbir şart ve hal altında sıfırlanamaz.

Senin telefoncu FakeKnox dediğimiz cihaz yazılımının güvenlik ayarlarıyla oynanmış bir yazılım yüklemiştir sana. Note 4 ve S6 - S7 gibi cihazlarda kullandığım tüm Samsung ROM'lara kendim de bizzat FakeKnox için patch hazırlamıştım. FakeKnox zor bir işlem olmasa da Samsung Pass, Samsung Pay gibi hizmetlerin hiçbirisi halen daha çalışmıyordu. Knox ile ilgili hata vermese de sunucu taraflı doğrulamayı geçemiyordu. :)

FakeKnox ile yalnızca Samsung Güvenli Klasör, Samsung Health ve Samsung Knox İş Profili özelliklerini kullanabilirsiniz. Diğer hiçbir Knox tabanlı uygulama FakeKnox ile çalışmaz.

Yanlış anlama ama o telefon çöp kardeşim.

Peki başka bir soru sorayım konuyu açan arkadaş pasaport IMEI atsaydı bu sorunlar olur muydu yoksa Türkiye'den almış gibi tüm özellikler sorunsuz kullanılır miydi?

Yanlış anlama ama o telefon çöp kardeşim.

Peki başka bir soru sorayım konuyu açan arkadaş pasaport IMEI atsaydı bu sorunlar olur muydu yoksa Türkiye'den almış gibi tüm özellikler sorunsuz kullanılır miydi?

Hayır sorunsuz kullanırdım fakat işin içine daha ucuz yol girince neden olmasın diyorsun. Şu an Samsung Pass haricindeki hemen hemen her şeyi kullanıyorum.Pass alternatifi olarak çeşitli parola yöneticileri var onları kullanıyorum bu sayede bilgisayarımda senkronize çalışıyor.Root olmasının avantajlarını yaşıyorum bunlar hakkında bilgisi olmayan insan kullanamazdı. Şu an sorunsuz kullanıyorum son sürümünde kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı