iMessage Aktifleştirme Sorunu

alphera

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. iMessage sorunları ve çözümlerini yaklaşık 2 gündür okuyorum ama bir türlü beceremedim açıkçası. MLB ROM UDİD bunları kendimce yapmaya çalıştım ama olmadı. Bu konuda bilgisarıma uzaktan bağlanıp yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Teamviewer kurdum bekliyorum biri yardım etsin diye. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun tam olarak ne ve ne tür bir hata alıyorsunuz? Clover ile oluşturduğunuz sistemi config dosyanıza yazdık dan sonra, İMessage debug ile her 2 sistemi de karşılaştırıyor musunuz? Bunlara rağmen halen çalışmıyor ise pek fazla bir şey de yapılacak gibi gözükmüyor açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izle...

Çözemediysen yabancı kaynağı çevirdim kendimce;

1. CloverConfigurator açın ve EFI sürücüsünü mount edin.
2. config.plist dosyanızı açın.
3. “Rt Variables” bölümündeki her şeyi temizleyin.
4. SMBIOS bölümüne gidin ve sihirli asaya tıklayın. Makineniz için en uygun olan cihazı seçin. “Week of Manufacturer” ve “Unit Number” yanındaki “shake” butonlarına bir kaç kez basın.
5. Check Your Service and Support Coverage - Apple Support adresine gidin ve üretmiş olduğunuz seri numarayı kontrol edin. Bir hata mesajı almanız gerekiyor. Eğer kayıtlı bir cihaz çıkarsa adım 4’ü tekrar edin.
6. Terminal’i açın ve "uuidgen" komutunu girin.
7. Üretilen UUID’i SMBIOS bölümündeki "SmUUID" alanına kopyalayın.
8. "Board Serial Number" alanına system serial number’ı kopyalayın ve toplamda 17 karakter olacak şekilde 5 tane rastgele karakter ekleyin.
9. “Rt Variables” bölümündeki “ROM” kısmına ürettiğiniz UUID’nin son 12 karakterini yazın.
10. “Rt Variables” bölümündeki “MLB” yerine “Board Serial Number” i yazın.
11. config.plist dosyanızı kaydedin.
12. Terminal’i tekrar açın ve şu komutları sırasıyla uygulayın:
a. defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
b. killall Finder
13. Şu adrese gidin “/Users/[Username]/Library/Caches” ve şu isimler ile başlayan her şeyi silin: (eğer bu dosyalar ve klasörler yoksa sorun yok.)
a. com.apple.Messages
b. com.apple.imfoundation.IMRemoteURLConnectionAgent
14. Şu adrese de gidin “/Users/[Username]/Library/Preferences” ve şu isimler ile başlayan her şeyi silin: (eğer bu dosyalar ve klasörler yoksa sorun yok.)
a. com.apple.iChat.
b. com.apple.imagent.
c. com.apple.imessage.
d. com.apple.imservice.
15. Şu adrese gidin “/Users/[Username]/Library” ve şu klasörü silin.
a. Messages (eğer bu klasör yoksa sorun yok.)
16. Çöp kutusunu boşaltın. Eğer dosyalar kullanımda derse sistemi yeniden başlatın ve açıldığı gibi hemen boşaltın.
17. “Disk İzlencesi” açın ve OSX inizin yüklü olduğu diski seçin ve disk izinlerini onarın (Disk İzlencesi'yle disk izinlerini onarma - Apple Destek). İşlem tamamlanınca sistemi yeniden başlatın.
18. iMessage uygulamasını açın ve giriş yapın.
19. Eğer çalışırsa gizli dosyaları şu komutlar ile tekrar gizleyebilirsiniz.
a. defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
b. killall Finder
20. /Library/Preferences/SystemConfiguration and deleting "NetworkInterfaces.plist" and "preferences.plist".

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı