iMessage'a giriş yapılamadı sorunu

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
@maestra ve konu hakkında bilgisi olan değerli arkadaşlar.

Öncelikle şunu belirteyim, Hackintosh iMessage Çalıştırma rehberini harfiyen uyguladım. Bu rehber haricinde yaptığım son basamak vardı, o da şöyle ki, simpleMLB.sh için verilen indirme bağlantısında "DEPRECATED" yazıyordu ve bunun yerine şunu kullanın şeklinde bir bağlantı vardı, ben de o bağlantıya tıklayarak MacGen uygulaması içindeki "mg-serial" betiğini kullanarak oluşturduğum seri numarasını Board-Serial-Number olarak kullandım.

Hataya gelmeden önce bir şey sormak istiyorum. Hani ilk aşamalarda Sistem Tercihlerinden iCloud hesabımızı kapatıyorduk ya, tüm basamakları tamamladıktan sonra iMessage girişi yapmadan önce tekrar bu hesabı etkinleştirmek gerekiyor mu? Gelelim hataya.

Bu hatayı bahsettiğim iCloud hesabı etkinleştirmeden direkt olarak iMessage etkinleştirmeye çalıştığımda aldım:
Ekran Resmi 2017-06-12 17.33.29.png

Bu ekran geldikten sonra 5-6 defa daha giriş yap dedim ama hep aynı hatayı aldım.
Daha sonra Sistem Tercihlerinden iCloud hesabıma giriş yaptım. Hemen sonra tekrar giriş yap dediğimde bu kez şu ekran geldi:
Ekran Resmi 2017-06-12 18.39.33.png

Ancak kişilerimden birine mesaj göndermeye çalıştığımda iMessage hesabımın etkin olmadığı uyarısını aldım. Tekrar etkinleştir dediğimde de şu ekran geldi:
Ekran Resmi 2017-06-12 17.52.33.png

Neticede bu aşamada kaldım. Bu aşamada ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Tüm iCloud girdilerini silip bütün hesapları ve iCloud hesabından Hackintosh sistemini kaldırıp yeniden dener misin tüm adımları ? Bazen sisteme kayıt olsa dahi seri numaralar sorun yaratabiliyor.

Zaten başta o şekilde yapmıştım. Yalnız iCloud'dan iMac'i kaldıramıyorum, wifi olmadığı için konum servisleri açılmıyor. Normalde Cihazı Kaldır seçeneğinin olduğu yerde bu cihazın konum bilgilerine ulaşılamıyor diyor, cihazı kaldır seçeneği çıkmıyor.
Daha önce açtığım başlıkta Mac'i Sil deme sebebim de buymuş. Normalde orada cihazı kaldır seçeneği olsa kesin onu seçerdim, o olmayınca birden Mac'i sil seçeneğinin cihazı kaldıracağını düşünmüşüm sanırım.
Neticede cihazı appleid.apple.com'dan giriş yapıp oradan kaldırıyorum. Kılavuzdaki adımlara ondan sonra geçiyorum.

Bu konuda size daha sağlıklı yardımcı olmak için, daha detaylı araştırıp size geri dönüş yapacağım.

Dediğiniz gibi iCloud'dan tüm aygıtları kaldırıp tekrar uyguladım adımları. Hatta bu kez ilk seferde MacGen yerine simpleMLB betiği ile denedim. Bu kez apple müşteri temsilcisi ile görüşün hata mesajı çıktı.

Tekrar iCloud'dan kaldırarak yeniden başladım adımlara. Bu kez MacGenSerial kullandım. Yine aynı şey oldu.

Hatta şöyle bir detay var, ilk iMessage kurulumunu yaptığımda (MacGen kullanarak yaptığım seferde) o hesabı etkinleştir vs seçeneklerinin olduğu ekran geldi, 3-4 saniye sonra tekrar login ekranına düştü ve etkinleştirme sırasında bir hata oluştu, tekrar deneyin mesajı çıktı.

Buradaki tek fark, board serial number a 5 karakter ek yapıyor. Bi de o şekilde deneyeyim.
Alakası var mıdır bilmiyorum ama MSI Z97I Gaming AC anakartım var, kart üzerinde dahili bir Wifi ve Bluetooth yongası var, sistem tercihleri, ağ kısmına Wifi görünmüyor ama Bluetooth görünüyor, bu bir sıkıntı yapar mı? Kartı söküp denesem mi ki?

Buradaki tek fark, board serial number a 5 karakter ek yapıyor. Bi de o şekilde deneyeyim.
Alakası var mıdır bilmiyorum ama MSI Z97I Gaming AC anakartım var, kart üzerinde dahili bir Wifi ve Bluetooth yongası var, sistem tercihleri, ağ kısmına Wifi görünmüyor ama Bluetooth görünüyor, bu bir sıkıntı yapar mı? Kartı söküp denesem mi ki?
Fark edeceğini düşünmüyorum, zaten sistem o yokmuş gibi davranıyor.

DPCI Manager şu şekilde.
Ekran Resmi 2017-06-18 11.26.46.png

Burada normalde sadece Killer E2200 vardı, konum servisleriyle ilgili bir sorun olabilir mi acaba diye Raspberry'de kullandığım Edimax EW-7811Un USB Wifi alıcıyı taktım, en2 olarak görünen o. Başarılı bir şekilde sürücülerini kurup tanıtmama rağmen halen konum bilgisine ulaşılamıyor diyor bu arada. Sanırım bununla ilgili de bir durum değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı