İmkansızlıklar

Dostum bu dönemde gidilmez zaten. Bu senenin geçmesini bekle en azından. Her yer açılıp kapanıyor, yazılırsın bakarsın online eğitime geçerler, o zaman hiç anlamazsın.
Liseye geçiş sınavının tek önemi gideceğin okulun kalitesi olur, bakarsın erasmus olan bir lise tutturur 2 ülke görmüş olursun, lise diploma notun da üniversite puanına ufak etkisi var.
Çalış, yine çalış da, önemli olan üniversite.

Zamanında 440 puan ile o sınavı geçmiş, ülkenin en prestijli liselerinden birinden mezun olmuş bir abin olarak söylüyorum.

Hocam ben kendimi çok fazla disipline sokmayan bir insanım, dershaneye gidersem mecburi bir sorumluluk alacağım.

Ben de düzene girmek istiyorum zaten.

Sokmayı öğrenmelisin, dershanenin yazacağı programı kendine sen yaz, yani demek istediğim eğer istersen yapabilirsin bunu sende biliyorsun. Sende kendin de potansiyel görüyorsan eğer başaracağına eminim ben.

Çalışmayı bilene dershaneye gerek yok, dershane öğretmenlerinin peşinde koşacağına derslerine asıl. Kendin çalışarak daha iyisini yapabilirsin, devir internet devri. Eskiden olan 56K modem devri bitti, bilgiye erişmek çok kolay.

Hergün bana senden çok umutluyum der. Bende potansiyel gördüğünü söyler.
Yani şimdi adı LGS olan bizim zamanımızda SBS’ydi. O zamanlar bile özel hocalar kurslar pek fayda etmiyordu. Aslında eğitim bu zamanlarda da çok zordu. Ama şimdi YouTube gibi nimet varken kurslar gereksiz ve masraflı olabiliyor. Bunu detaylı konuşman gerekiyor.

Ailene hakaret etmek iştemem ama ailen tam bir cahil genelde Türkiye'de benzeri sorunları çok görürüz ama bunların nedeni ekonomik sebepler olur. Son noktaya kadar ikna etmeye çalış olmazsa tek çaren evde çalışmak.

Dostum bu dönemde gidilmez zaten. Bu senenin geçmesini bekle en azından. Her yer açılıp kapanıyor, yazılırsın bakarsın online eğitime geçerler, o zaman hiç anlamazsın.
Liseye geçiş sınavının tek önemi gideceğin okulun kalitesi olur, bakarsın erasmus olan bir lise tutturur 2 Avrupa ülkesi görmüş olursun, lise diploma notun da üniversite puanına ufak etkisi var.
Çalış, yine çalış da, önemli olan üniversite.

Zamanında 440 puan ile o sınavı geçmiş, ülkenin en prestijli liselerinden birinden mezun olmuş bir abin olarak söylüyorum.
Hocam benim yerimde olsanız siz de gitmek isterdiniz. Eğer gitmezsem okulun "aktivite" kurslarına gitmek zorunda kalacağım, bu sene gideceğimiz tatilden bile vazgeçmeye hazırım dershane için.
Kendimi iyice motive ettim fakat tek başıma yapamam.

Ben korsancıyım siz beni önceki konudan bilirsiniz. 2 sene önce girdim LGS'ye dershaneye gitmenize hiç gerek yok.
Ailene hakaret etmek iştemem ama ailen tam bir cahil genelde Türkiye'de benzeri sorunları çok görürüz ama bunların nedeni ekonomik sebepler olur. Son noktaya kadar ikna etmeye çalış olmazsa tek çaren evde çalışmak.

LGS önemli değil durumları varmış ama babası en fazla ne kadar kazanıyordur bilemeyiz. Dershaneler ucuz değil.

LGS hayatı belirlemez ancak önünde sınav olan bir bireye bunu demek hiçbir işe yaramaz. Bulunduğu ortamı değiştirmek için LGS güzel bir çözüm yolu olabilir. Çalışma konusuna gelince, ben dershaneye gitmedim, yüzde 1'lik dilimde ortalama bir fen lisesi kazandım. Çok da gerekli değil bence.

Maddi imkanlar sana yansıtılan kısım itibariyle iyidir belki de. Israrına rağmen geri dönüş alamıyorsan bir sebebi vardır muhakkak. Ardına fazla düşmeye gerek yok.

Hocam yarın iyice bir konuşacağım. Defalarca evde çalışmayı denedim fakat 1 hafta sonra bırakmaya başlıyorum. Ailem de zorluyor fakat olmuyor işte. Kendime sorumluluk yükleme lazım, tek çözümü de bir dershaneye yazılmak.
Maddi imkanlar sana yansıtılan kısım itibariyle iyidir belki de. Israrına rağmen geri dönüş alamıyorsan bir sebebi vardır muhakkak. Ardına fazla düşmeye gerek yok.
Hocam babamın tek bahanesi "çok uzak" 30 dakikalık bir yolculuk yapacağım sadece, bunu söyleyince de haklı olduğumu bildiği için sinirleniyor nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı