İnanılmaz bir mimari illüzyon!

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Şaşıracaksınız ;)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an videoyu göremiyorum ama, tahmin ettiğim video ise daha önce görmüştüm. Cidden üzerinde baya düşündüm, bulamadım mantığını. Şaşırtıcı cidden. :)

Şunu da düşündüm, göz yanılması ile alakalı olabilir mi ? Biz aslında yukarı olarak görüyoruz merdivenleri, ancak onlar aşağıya iniyorlar. Aynı Inception filminde ki paradox sahnesi gibi.

Ve şu da var, o merdivene gelenler, asansör olmasa nasıl çıkacaklar binadan ? :D

Şunu da düşündüm, göz yanılması ile alakalı olabilir mi ? Biz aslında yukarı olarak görüyoruz merdivenleri, ancak onlar aşağıya iniyorlar. Aynı Inception filminde ki paradox sahnesi gibi.

Ve şu da var, o merdivene gelenler, asansör olmasa nasıl çıkacaklar binadan ? :D
Asansör olmasa dedin ya , çok güldürdün beni , neşem yerine geldi.:D

Çok doğru dedin :D Ama olayın ilizyon boyutundan başka fiziksel boyutu da var. Sonuçta bir üst kata çıkınca yine o adamın yanına gelmiş oluyorsun. Dokunuyorsun ona :D

Evet tabi buda var. Daha kapsamlı düşünmek lazım. Olmadı mimara bir ödemeli atalım. Malum öğrenciyiz TL yok. :)

Evet arkadaşlar cevap bende :D :

Bu mimari yöntemin adı "broken stairs"dir İlk olarak 1927 yılında Johny Stairs tarafından uygulanmıştır. Prensip olarak kamera açısının çektiği basamaklar sizin yürüdüğünüz zeminin ışık açısıyla son iki merdiven basamağının çakıştığı yani yürümediğiniz zeminin ta kendisidir..

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı