Inca Gaming klavyede alt yön tuşu çalışmıyor

weaxny

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GeForce RTX 4060ti 8gb, Intel Core i5 13400f, 16gb RAM, H610M DDR4 Anakart
Inca marka mekanik hisli Gaming klavyem var. Yukarı, sağ ve sol yön tuşlarım çalışıyor ancak alt yön tuşu çalışmıyor. Sorunun kısayol ile aktifleştirilen bir klavye özelliği olduğunu veya Windows kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu klavyede FN+W kısayolunu kullanınca wasd ile yön tuşları yer değiştiriyor.

Alt yön tuşunda fiziksel bir bozulma olup olmadığını teyit etmek için FN+W basıp alt yön tuşunu "s" tuşuna aldım, o şekilde de çalışmadı. Mesela şu an bu yazıyı yazarken karakterler arasında sağ ve sol yön tuşları ile sağa ve sola gidebiliyorum veya yukarı yön tuşu ile üst satıra çıkabiliyorum.

Ama alt yön tuşu ile alt satıra geri inemiyorum. Aynı problem her yerde geçerli. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

FN+Q ile tuşları spamlama modu açılıyor. Onu aktif edince alt yön tuşu çalışıyor ama bir kere bastığım tuşu beş kere basmışım gibi algılıyor.

Son düzenleme:
Inca marka mekanik hisli Gaming klavyem var. Yukarı, sağ ve sol yön tuşlarım çalışıyor ancak alt yön tuşu çalışmıyor. Sorunun kısayol ile aktifleştirilen bir klavye özelliği olduğunu veya Windows kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu klavyede FN+W kısayolunu kullanınca wasd ile yön tuşları yer değiştiriyor.

Alt yön tuşunda fiziksel bir bozulma olup olmadığını teyit etmek için FN+W basıp alt yön tuşunu "s" tuşuna aldım, o şekilde de çalışmadı. Mesela şu an bu yazıyı yazarken karakterler arasında sağ ve sol yön tuşları ile sağa ve sola gidebiliyorum veya yukarı yön tuşu ile üst satıra çıkabiliyorum.

Ama alt yön tuşu ile alt satıra geri inemiyorum. Aynı problem her yerde geçerli. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
FN X denermisin?

FN X denermisin?
Maalesef işe yaramadı. Az evvel klavye ile Falcon BMS oynuyordum, uçak kontrolleri karmaşık olduğu için istemeden bir kısayol ile devre dışı bıraktım tuşu sanırım ama nasıl olduğunu bilmiyorum.

Maalesef işe yaramadı. Az evvel klavye ile falcon bms oynuyordum, uçak kontrolleri karmaşık olduğu için istemeden bir kısayol ile devre dışı bıraktım tuşu sanırım ama nasıl olduğunu bilmiyorum.

Hmm. Vallahi ilginç normalde FN W işe yaramalı mini klavyelerde FN Tab. FN X gibi kombınızasyonlarda sıfırlıyor tusları ama bir fikrim yok.

Hmm. Vallahi ilginç normalde FN W işe yaramalı mini klavyelerde FN Tab. FN X gibi kombınızasyonlarda sıfırlıyor tusları ama bir fikrim yok.
FN ile tüm tuşlara basmayı denedim sonuç değişmiyor. FN+W WASD ile yön tuşlarının yönünü değiştiriyor ancak aşağı yöne hareket yine çalışmıyor. Klavyenin kısayol kağıdında renk ayarı harici bir şey belirtilmemiş. Bir şekilde sıfırlamanın yolu yok mudur?

FN ile tüm tuşlara basmayı denedim sonuç değişmiyor. FN+W wasd ile yön tuşlarının yönünü değiştiriyor ancak aşağı yöne hareket yine çalışmıyor. Klavyenin kısayol kağıdında renk ayarı harici bir şey belirtilmemiş. Bir şekilde sıfırlamanın yolu yok mudur?

Bir fikrim bulunmamakta kusura bakmayın bende de oluyor arada FN X cozuyor Dierya DK61E kullanıyorum.

Geri
Yukarı