İnca IMG-369 İnceleme

Makaleler
49
Elimden geldiği kadar bu mousenin + ve -'lerini sizlerle paylaşacağım.

2017 yılında Vatan Bilgisayar'dan satın aldım bu fareyi. Evet oldukça uzun bir süre. 3 yıl önce 60TL'ye almıştım, hala çoğu sitede 60TL olması güzel. :) Ucuz fiyatıyla öne çıkan bir fare olduğu için bu incelemeyi yazıyorum. İnca IMG-369'ı almayı düşünen arkadaşlara ilk söyleyeceğim şey bu fareyi ömürlük olarak satın almayın. Ben en fazla 2 yıl ömür veriyorum bu fareye.

Şimdi gelelim Olumlu yönlerine.
  • Eğer elleriniz benim ki gibi tuhaf derecede büyükse şanslısınız çünkü bu fare tam size göre. Küçük elli arkadaşlarında kullanırken çok zorlanacağını sanmıyorum.
  • Işıkları 60TL'lik bir fare için iyi sayılır. Tabii 5-6 ay sonra bu durum değişiyor.
  • Yazılımı gayet sade ve iş görür.
  • Ergonomik bir fare olduğunu söyleyebilirim.
  • Fare üst kısmı plastik olmasına rağmen terletme yapmıyor.
Şimdi sıra olumsuz taraflarında.
  • Az önce övdüğüm ışıkları zaman içerisinde çok sıkıntı çıkartıyor. Işıklar farenin her tarafını aydınlatmıyor. Sol ve sağ tıkın uçlarına ışık yetişmiyor. Şuan farenin ışıkları kafasına göre çalışıyor. Bir kaç gün ışıklar kapalı, ertesi gün açık oluyor. Tuhaf.
  • Yazılımın iş görür olduğunu söylemiştim. Evet öyle ama ledler için değil. Yazılımında Işıklandırma diye bir bölüm var ama ışıklar için yaptığınız hiç bir ayar fareye etki etmiyor. Öylesine konulmuş anlayacağınız. Ledler dışında tuş atamaları vs. gibi bölümlerde sıkıntı yok.
  • Sensörü kötü. CSGO tarzı hızlı dönüş ve refleks gerektiren oyunlarda takılma oluyor.
  • Scroll tuşu kalitesiz. Yaklaşık 1 yıldır farenin scroll tuşu bozuk. İlk bozulduğu zamanlarda tozdan olduğunu düşünmüştüm. İçindeki tozları temizleyince biraz daha toparladı. Ama şuanda hiç bir şekilde çalışmıyor.
  • Switchleri de kötü maalesef. Fareyi aldıktan bir kaç ay sonra sol ve sağ tıkın sert basmadığım sürece tıklamıyordu. Bu durum şuan iyice ilerledi ve sağ tıka yumruk atar gibi tıklamadan çalışmıyor. Sağ veya sol tıka tıkladığınız zaman switchin aktif olması için sol ve sağ tıkın altında bir kaç milimetrelik plastik bir parça var. Bu parça olmadan tıklamanız imkansız. Bende sol tıkın altındaki bu parçayı kırdım. Açıkçası nasıl kırıldığını hatırlamıyorum o yüzden pek bir şey diyemeyeceğim ama aklınızda bulunsun. Kırmızı ufak makro tuşunu yazılım üzerinden sol tık olarak ayarladım o şekilde kullanıyorum.
Evet dostlar durum bu. Bu farenin 3 yıllık olduğunu tekrar hatırlatayım. Sonuca gelecek olursak bu fareyi almak yerine 60TL'nin üstüne 50-60 TL daha katarak sizi daha üzün süre götürecek bir fare alabilirsiniz. İllaki alacağım diyorsanız eğer az önce de söylediğim gibi 2-3 yıl ömrü var bu farenin. Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Okuduğunuz için teşekkürler herkese iyi forumlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı