İnceleme Inca IWM-555 Bluetooth/Wireless mouse

Öncelikle şunu söyleyeyim, biliyorum Inca kötü bir marka ama belki bu modeli beğenebilirsiniz.
Yaklaşık 6 ay önce Teknosa'dan acele ile 500TL'ye almıştım. Pek bilgim yoktu ve tek bildiğim kablosuz istediğimdi ve tek kablosuz model buydu.
Tasarım:
Tasarım açısından göze iyi anlamda ilişen şık bir mouse. Her ne kadar Alman tankı misali büyük olsa da bu ona ayrı bir hava katıyor. Kaydırma tekerleğinde küçük kare kare bölmeler var bu da ayrı bir hoşluk katıyor. Mat siyaha hafif gri tonu beyaz uyumlu olmuş.

20240326_020852.jpg

Eksileri:
  • Driverı bulunmuyor.
  • Ağır, ani refleksler veremez.
  • Click sesi arada 2duvar olan odalardan duyuluyor.
  • Büyük ellere uygun değil.
  • DPI özelleştirme olarak çok yetersiz.
  • Eli terletiyor.
artıları:
  • Uzun şarj süresi.
  • Kablolu, USB, Type-C, Bluetooth şeklinde kullanılabilmesi.
  • 7 tuşa sahip.
  • 800-1200-1600DPI arasında kolay geçiş yapabilme.
  • Ele tam oturuyor.
  • Uzun vâdede sorun çıkaracak bir mouse değil.
  • Altta kolayca mod geçişi, USB yuvası var.
  • Type-C ile şarj oluyor pilsiz.
  • FPS oyunlarında bile kullanilabilecek komfor.
özellikler:
  • Kolay DPI değişimi.
  • 3 farklı bağlantı şekli. 2.4G kablosuz optik mouse.
  • Şarjlı ve uzun pil ömürlü.
  • 100saat şarj ömrüne 3saat şarj olma süresi.
  • Type-C kablolu şarj.
  • 400mAh lityum pil.
  • Yüksek hassasiyetli optik izleme motoru.
Fikirlerim: Ben FPS oyunları ve hikayeli oyunlarda kullandım ve FPS oyunlarında rezil rüsva RGB dolu "Gaming(!)" mouselerden farkı yok. Büyük eller için sonsuz konfor sunar ama biraz ağır. 1,5 saat kullanım sonunda çok terliyor eliniz. 100saat pil ömrü sadece ofis için herhalde çünkü bende FPS oyunları oynarken 60-70saat hikayeli oyun oynarken 80 saat civarı dayanıyor. Şu an Teknosa'nın fiziksel mağazasında 880TL fiyata sahip. Bence bir sürü bağlantı şekli sunması en az 5-0 öne geçiriyor. Ben şu anda satmaya çalışıyorum çünkü kablolu fareye geçmek istiyorum daha iyi olur diye. Ama bence Inca gibi kaliteli denmeyecek bir markanın kaliteli denecek, hem oyun oynatan, hem bir sürü bağlantı sunan hem de ofis için rahat bir mouse. Eğer kullansanız inca bunu yapamaz denilir. Optik vb açısından da kötü değil çünkü. Keşke bir driver ile şenlendirselermiş tam olacakmış.

Alınır mı? Eğer ileri oyuncu seviyesinde oynamayan, hem ofis (yazılım, tasarım vb.) hem oyun için çok bağlantı seçenekli, rahat bir mouse arıyorsanız alınabilir. Fakat çok hızlı saliselik reflekslerin önemli olduğu oyunlar için kullanacaksanız önermem, ağırlığında ötürü hantal kalır. Driveri olmaması ve Inca olması onu çok geri plana atıyor bu sayede internette uygun fiyata bulunabiliyor. Kesinlikle SteelSeries, Razer, Logitech değil ama kendi piyasasında da göz önünde durabilir. Ama ne olursa olsun eğer kablolu benim için sıkıntı olmaz diyorsanız buna 850 vereceğinize Razer Cobra'ya 750 verin.

Dosya Ekleri

• 20240221_190330_optimized.jpg
    20240221_190330_optimized.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 24
  • 20240221_190410_optimized.jpg
    20240221_190410_optimized.jpg
    196,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı