SteelSeries Rival 3 Wireless deneyimleri

Merhaba sayın forumdaşlar.
Rival 3 Wireless faremi sıfır ve faturalı olarak Kasım 2020'de 320 TL gibi komik bir fiyata satın aldım. Farenin kutusundan Rival 3 faremiz, USB dongleımız ve iki adet Duracell AAA OEM pil çıkmakta. SteelSeries her ne kadar çok kaliteli bir polimer kullandığını ifade etse de ürün bana oldukça dayanıksız ve resmen leğen plastiği izlenimi verdi. Ürünü tercih etmemin tek sebebi kablosuz ve uygun fiyata bulmuş olmamdır.

Şimdi ürünün SteelSeries üzerinden arayüzüne bakalım.

dddd.png

ddd.png

Ben burada ürünün bize sunduğu özelliklerden bahsetmeyeceğim. Değineceğim tek konu pil ömrü. Her tarafta boy boy +400 saat ömür, +1 yıl ömür; yok efendim, pil değiştirmeyi unutacaksınız! Yalanınızı yesinler...

Ürünü aldığımdan beri ikinci pil değişimim ve ilk fotoğraftan görüneceği üzere o da bitmiş durumda. GP ReCyko Pro+ pil satın aldım, kargonun gelmesini bekliyorum. Ürün +400 saat verebilir ancak 125 Hz veya Bluetooth kullanmak zorundasınız. Bunun yanında High-Efficiency modu aktifleştirip var olan tüm RGB LED'leri kapatmalısınız. Bu şekilde +400 saat alabilirsiniz ancak bu şekilde fare kullanılmaz hale gelip 25 TL'lik dandik farelere dönüşmekte, haberiniz olsun.

Alacak forumdaşlarım bunları göz önünde bulundursun. 1000 Hz ile LED bile açmadan en fazla 60-70 saat ömür alırsınız en kaliteli AAA pil ile.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wireless mouse biraz gereksiz geriyor bana pek ısınamadım hala.

Hocam selam.

Ciddi şekilde kablo ve düzen takıntım olduğundan dolayı Wireless tercih ettim ancak Rival 650 seçmem gerektiğini anladım. Şimdi ise Rival 3 Wireless'ı satışa koyup Rival 650 siparişimi verdim. Ona da bir inceleme yapacağım. 🙂

Saygılar.

Hocam selam.

Ciddi şekilde kablo ve düzen takıntım olduğundan dolayı Wireless tercih ettim ancak Rival 650 seçmem gerektiğini anladım. Şimdi ise Rival 3 Wireless'ı satışa koyup Rival 650 siparişimi verdim. Ona da bir inceleme yapacağım. 🙂

Saygılar.

Evet kablosu olmadığı için daha zarif duruyor o yönden hak veriyorum. Şimdiden hayırlı olsun o zaman bekleriz Rival 650 incelemesini en kısa zamanda.

Hocam selam.

Ürün benim eski kablosuz farem, maalesef Hero sensör ile renklerimiz uyuşmadı her ne kadar çok iyi olsa da. Ek olarak bu seri şarjlı Ni-MH pillerde sapıtabiliyor. Bu yüzden dahili bataryalı model alacağım. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Ürün benim eski kablosuz farem, maalesef Hero sensör ile renklerimiz uyuşmadı her ne kadar çok iyi olsa da. Ek olarak bu seri şarjlı Ni-MH pillerde sapıtabiliyor. Bu yüzden dahili bataryalı model alacağım. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

G304 modelini Aliexpress'ten aldım, İStanbul'a girdi, gümrükten çıkmasını bekliyorum.

G305'i ilk çıktığı zaman Adeks'te denemiştim. Gerçekten kablosuz olduğu anlaşılmıyor, hızı ve gecikme süreleri mükemmeldi. G304 ise Tayvan versiyonu, malum markalar Uzak Doğu pazarı için farklı isimler kullanıyor.

Geri
Yukarı