İnce ses problemi

__.ali.__

Hectopat
Daha fazla  
17 yaşındayım. Sesim yaşıtlarıma göre ince. Bugün okulda arkadaşım senin sesin niye öyle kız gibi falan bir şeyler dedi yine moralim bozuldu. Yani genetik bir şey de yok babamın sesi de kalın bayağı. Derinden konuştuğumda ya da bağırdiğımda kalın fakat normal konuşma tonunda ince çıkıyor. Bu durum bazen günlük hayatımı olumsuz etkiliyor. Kimisi sigaraya başla diyor. Ses kalınlaştırma hakkında tavsiyeleri, bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktora danışmanız daha doğru olur. Bir endokrinoloji veya KBB polikliniğine başvurup durumu anlatın. Sigaranın sesi kalınlaştırdığı ile ilgili bilimsel hiçbir çalışma yok. Saçmalamışlar.

Gelişim çağınızı tamamlamadan doktorların da yardımcı olabileceği bir konu değil. Gelişim çağı tamamlandıktan sonra ses kalınlaştırma ameliyatı olabilirsiniz. Sesinizi ölene kadar kaybetmek istemiyorsanız sigaradan da uzak durun. Bunu kullanan birisi olarak söylüyorum.

Sigara sesi kalınlaştırıyor diyen cahil ergen kimse ondan uzaklaş muhatap bile olma. 17 yaşında geçiş evresinde olduğun için normaldir. 20 yaşında sesin farklı olacak, 17 yaşımdaki sesim ile şimdiki sesim bir değil doğal olarak. Böyle şeyleri kafaya takmanız normal ama bir bekleyin kardeşim, yaşınız 20'ye gelsin o zaman söyleyin bende bu eksik o eksik diye. Bizde ergen olduk ama bu kadar takmadık. Böyle konular çok açılıyor o yüzden böyle söyledim.

17 yaşındayım. Sesim yaşıtlarıma göre ince. Bugün okulda arkadaşım senin sesin niye öyle kız gibi falan bir şeyler dedi yine moralim bozuldu. Yani genetik bir şey de yok babamın sesi de kalın bayağı. Derinden konuştuğumda ya da bağırdiğımda kalın fakat normal konuşma tonunda ince çıkıyor. Bu durum bazen günlük hayatımı olumsuz etkiliyor. Kimisi sigaraya başla diyor. Ses kalınlaştırma hakkında tavsiyeleri, bilgisi olan var mı?
son durum nedir?

Son durumu alabilir miyim hocam?

Son durumu alabilir miyim hocam?
Vay be kaç yıl olmuş. Aynı sorun (ya da sorun sandığımız) varsa ergenlik çağındaysan bekle oturur. He benim sesimde bu konuyu açtığımdan bu zamana pek bi değişiklik olmadı açıkçası ya da oldu ben farkında değilim. Kendimi böyle de kabul ettim. Ama genel erkek seslerine göre ince bunu da kabul ettim 😂 başka soru varsa sorabilirsin : )

Vay be kaç yıl olmuş. Aynı sorun (ya da sorun sandığımız) varsa ergenlik çağındaysan bekle oturur. He benim sesimde bu konuyu açtığımdan bu zamana pek bir değişiklik olmadı açıkçası ya da oldu ben farkında değilim. Kendimi böyle de kabul ettim. Ama genel erkek seslerine göre ince bunu da kabul ettim 😂 başka soru varsa sorabilirsin: )

Hocam o sigaraya başla diyen kişi neyiniz oluyordu ve hala görüşüyor musunuz?

Sigaraya başla diyen keko ne kullanıyor Allah için
Valla bilmiyorum 😂😂 başladım ama sesimle alakalı bir durum için değil. Zaten sigaranın kalınlaştırması için öyle 3-5 yılda olan bir şey değil rahat bir 10 yıl çok içilmesi gerekir. Elbette böyle bir şey yapmadım akıl sağlığım yerinde 😂

Valla bilmiyorum 😂😂 başladım ama sesimle alakalı bir durum için değil. Zaten sigaranın kalınlaştırması için öyle 3-5 yılda olan bir şey değil rahat bir 10 yıl çok içilmesi gerekir. Elbette böyle bir şey yapmadım akıl sağlığım yerinde 😂
O zaman başlamadım yani bu konuyu açtığımda lise son sınıftaydım sanırım üstüne iki sene önlisans bitirdim yeni mezun oldum.

Hocam o sigaraya başla diyen kişi neyiniz oluyordu ve hala görüşüyor musunuz?
Bir şeyim olmuyor ya o zamanlar başka platformlarda da konu açmıştım başka soranların yorumlarında da görmüştüm. Sigara öyle içilip de 6 ayda 1 senede sesimi kalınlaştıramaz çok uzun yıllar içilmesi gerekir. He başladım ama o zamanlar değil üniden yeni mezun oldum son sınıfta başladim o da keyif gibi arkadaşlarla falan. Bir paket bir aydan daha uzun süre gidiyor öyle söyleyeyim.

Geri
Yukarı