İncehesap garantiye verdiğim ürünü iade alıyor

DeLiYuReK01

Hectopat
Merhaba, aylar önce ince hesap Gaming gecesinden 399 TL'ye SteelSeries Rival 710 fare aldım. Farenin tekerleği döndürürken rahatsız edici bir şekilde gıcırdamaya başladığı için garantiye gönderdim, aradım 20 gün geçti bugün attıkları mesajda ürünü iade aldıklarını ve paramı iade edeceklerini söylediler. Mal atıp iade istemediğimi ürünü geri istediğimi belirttim fakat servis raporuyla iade aldıklarını söylediler. Zamanında 399 TL'ye aldığım bu ürün şu an en ucuz 800 TL iadesini istemiyorum ne yapabilirim?

Tüketici hakem heyetine başvur paran boşa gitmesin.
Uzun sürmez mi o durum? Son attığım mailde iade yerine değişim yapmalarını söylemiştim cevap vermediler.
Fareyi teknik servise mi gönderdin yoksa İncehesap'a mı gönderdin? İncehesap'a gönderdiysen eğer servise kendileri gönderdiği için kontrol bir nevi onlarda oluyor. Yetkili servise direkt olarak gönderdiysen bunun olmaması lazım.

İnce Hesap'a gönderdim

İncehesap'a gönderdim

Bir daha benzeri başına geldiğinde bunu yapma. Ürünün sahibi sensin ve teknik servisle sen iletişim kur. Aldığın yere gönderince yetkiyi onlara bırakıyorsun onlar da hangi durum işlerine geliyorsa onu yapıyor. İncehesap'a para iadesi istemediğini değişim istediğini söyle yokuşa sürerlerse tüketici hakem heyeti son çare.

Bir daha benzeri başına geldiğinde bunu yapma. Ürünün sahibi sensin ve teknik servisle sen iletişim kur. Aldığın yere gönderince yetkiyi onlara bırakıyorsun onlar da hangi durum işlerine geliyorsa onu yapıyor. İncehesap'a para iadesi istemediğini değişim istediğini söyle yokuşa sürerlerse tüketici hakem heyeti son çare.

Dediğim gibi değişim istediğimi belirttiğim son maile dönüş yapmadılar. Herhalde ürün sıfır olarak gönderildi satmak daha mantıklı geldi kendilerine.

Tüketici hakem heyetine başvur tüketici seçimlik haklarını kullandırmadıklarını para iadesi ile o günkü kur ve şimdiki kur etkenlerinden zarar ettiğini belirt en kısa yöntem bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı