İncehesap iade almıyor

Unixd

Kilopat
İncehesap'tan kulaklık aldım kulaklığın kutusunu açtım fakat hiç fotoğraftaki gibi olmadığını fark ettim mikrofonu vs çok kısa ve bende kullanmadan direk kutuya geri koyup iade etme kararı aldım ancak kendileri hijyen vs bir şeyler saçmalayıp bahane edip iade almıyorlar. Çoğu firma iade alırken bunlar almıyor kendi sitesinden değil Hepsiburada üzerinden aldım. Bu kulaklığı nasıl iade edebilirim? Şikayetvar'a falan yazsam sonuç alır mıyım ?

Hepsiburada'da Türkçe olarak kulaklıkta cayma hakkının olmadığı yazıyor. Çoğu sitede bu geçerli. Zira kulaklık kişisel bir ürün, fotoğraflardan ve incelemelerden iyice gözünüzle incelemeniz gerekirdi.

Tüketici hakem heyetine başvurup bir ihtimal sonuç almaya çalışabilirsiniz. Bazen THH kullanıcı lehine karar verebiliyor.

1642110935978.png

iade etme kararı aldım ancak kendileri hijyen vs bir şeyler saçmalayıp bahane edip iade almıyorlar.

Dostum geçen hafta tamda senin durumunu yaşadım. Hepsiburada'daki bir satıcıdan TWS kulaklık aldım. Ürünü beğenmedim ve iade etmek istedim. İade sebebi olarak ta kullanım kolaylığı olarak ihtiyacımı karşılamadı dedim. Muhtemelen bunu geçerli bir sebep olarak görmediler. Hijyen ürünü bahanesi ve buna artı olarak güvenlik bandı açılmış yeniden satışa sunulamaz diyerekten iade talebim reddedildi. Ürünü bana geri kargoladılar. Hepsiburada'dan destek talebi oluşturdum. Haklarım var, ürünü kutusundan çıkarmadan nasıl görebilirim falan dedim. Müşteri temsilcisiyle konuştum fakat o da hijyen ürünü ve güvenlik bandı mevzusunu söyleyip çözüm sunmadı. Tam vazgeçecekken ürünü biraz deneyeyim dedim ve kullanmadan şarj edip boştayken müzik açtım. Sağ kulaklık %70 şarja düşerken sol kulaklık %90'dı. Ve bir telefon görüşmesi yaptım. Karşı taraf sesimi duymakta zorlanıyordu. Mikrofonu çok kötüydü. Kulaklıkta batarya problemi ve mikrofon sorunu var dedim. İade talebini oluştururken bu sefer bozuk/hasarlı ürün kısmını seçtim ve yazdıklarımı yazarak tekrar iadeye gönderdim. Bu sefer incelendi ve iadem kabul edildi. Yani orada öyle bir madde yazsada ve kulakiçi kulaklık hijyen ürünü denilsede iade olabiliyormuş. Sana önerim sende cihazı biraz kontrol et ve benimki gibi mikrofonu kötüyse onu söyleyebilirsin.

Geri
Yukarı