İncehesap iade kabul etmiyor

emre96161

Decapat
İncehesap üzerinden Gaming gecesinde ekran kartı aldım 06.05.2022 tarihinde. Kargo elime 11.05.2022 tarihinde ulaştı, elimde güç kaynağı olmadığından kargo paketini açmamıştım gerek yok diye, sonra farklı sebeplerden dolayı kullanmaktan vazgeçtim ve paketi hiç açmadan iade ettim. 24.05.2022 tarihinde yani yasal cayma hakkı olan 14 gün içerisinde sistem üzerinde iade sürecini başlattım ve bana 5 günlük bir kargo kodu verildi. Daha sonra ben ürünü kargoya teslim ettim ve gönderdim. Sistem üzerinden baktığım zaman cayma süresi dolmuştur gerekçesiyle iademi kabul etmemişler. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise iadelerde kargo dahil 14 gün içerisinde göndermem gerekiyor diye bir cevap aldım ve ben de bunu kabul etmediğimi ve yetkili biriyle görüşmek istediğimi bildirdim. Bugün tekrar yönetimden aradılar ve aynı saçmalığı tekrar anlattılar ve tüm internet sitelerinde bu şekilde olduğunu anlatmaya çalıştılar. Şimdi ben 6502 tüketicinin korunması kanununa baktığım zaman 14 gün içerisinde cayma hakkımın olduğu ve caydıktan sonra 10 gün içerisinde ürünü satıcıya ulaştırmakla yükümlü olduğumu belirtmişler. Ben zaten tüketici hakem heyetine başvurumu yaptım, size sorum ise gerçekten süreç onların anlattığı gibi mi yoksa benim anlattığım gibi mi?

Ekran Alıntıs3ı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim ve mevzuat yeterli olmadığı için sizi bezdirmeye çalışıyorlar ekran kartı hesaplıya geldiyse aldığınız paradan satın hemen satılmayacak gibiyse THH'den zaten sizin leyhinize karar cıkacaktır.

Ben İncehesap'tan monitör almıştım. Aldıktan tam 14 gün sonra ölü piksel olduğunu fark ettim. Tam son günü yanlışlıkla iade yerine değişim talebinde bulundum ve o gün cumartesiydi. Hemen aradım ve durumu bildirdim ve siteden mesaj attım iade istiyorum diye. Ek olarak hemen şikayet var sitesinde şikayet oluşturdum. Pazartesi benimle iletişime geçip kargo kodu verdiler. Sonrasında yolladım. Tam 1 ay boyunca sürekli arayıp iade durumunu sorguladım ve başarılı oldum. Yani ben de tam cayma hakkım bitmeden talebi başlattım ve bittikten sonra yolladım. Benim ürün açılmış durumdaydı. Sizin ekran kartını hiç açılmadığı halde kabul etmedilerse şikayet var gibi sitelere yazın. Olmazsa tüketici haklarına başvurun.

Şikayetvar'a yazdım, konu hakkında inceleme süreci başlatılmıştır diye geri dönüş yaptılar. THH'ye de zaten başvurmuştum, orda da savunma yapmaları bekleniyor, bir sonraki adım cimer olacak

GÜNCELLEME:
Önce tüketici hakem heyetine şikayet ettim, daha sonra şikayetvar'a yazdım. Tüketici hakem heyeti incehesaptan savunma istedi ve heyet karara bağladı. Verilen kararda kısaca tüketicinin haklı olduğu ve ücretin iade edilmesi gerektiğini yazmışlar. İncehesaptan beni aradılar ve kargo kodu verdiler. Gönderdim, parayı iade aldım. Başvuru yaparken 6502 sayılı kanuna göre yaptığımı özellikle belirttim. Yani hakkınızı ararsanız sonuca ulaşırsınız. Her ne kadar ilk iadenin üzerinden 2 ay geçmiş olsa da, para değer kaybetmiş olsa da sonuç olarak hakkımı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı