İncehesap ürünleri hakkında uyarı ve tavsiye!

BRASCOQQ

Decapat
Merhaba arkadaşlar geçen hafta arkadaşımla İncehesap'tan Gaming gecesinden indirimli 2 adet AOC 27G2U model monitör aldık. İki monitörün sol çerçevesinde ufak bir açıklık ve 1'er adet ölü pixel çıktı. AOC'un aşağıda paylaştığım ölü pixel politikası gereği ürünlerin değişimi veya iadesi sağlanmıyor. Ölü pixeller ekranın orta ve sol üst kısmında kullanıma engel oluşturmayacakta durumda fakat sinek küçük ve mide bulandırıyor. Aynı siteden ASUS TUF Pro Gaming model anakart aldım ve kutunun dışı hasarlı şekilde geldi sistem parçalarım gelmediği için anakartı deneme fırsatım olmadı. İncehesap'tan ürün almadan önce 2 kez düşünmenizi 100 - 200TL uygun almak için böyle durumlar yaşamak istemeyen arkadaşlar için uygun bir site olmadığını belirtmek isterim. Gaming gecesindeki ürünlerin çoğunun bu şekilde olduğunu düşüyoruz ve İncehesap'tan alışveriş yapmamaya karar verdik sizleri de bilgilendirmek istedik. AOC'un ISO tablosu aşağıdaki gibi. Bizim problemimiz Black sub pixel olduğu için 1 tane iade veya değişime girmiyor minimum 3 adet olması gerekiyormuş. İyi günler.

1590362356635.png

2 üründe yaşadığınız sorun incehesap ile alâkalı değil gibi. Ekranda ölü piksel var mı? Kaç tane var? Bunu satıcı bilemez, teknoloji işi şans işidir. Diğeri ise kargo firmasıyla alâkalı bir durum gibi. Ancak koşulsuz iade hakkınızı monitör için kullanabilirsiniz.

Ben incehesap'ın bu ürünleri sağlam olarak sattığına inanmıyorum,arkadaş dediği gibi kutudan bahane bularak bile işi yokuşa sürebileceği sonucu çıkan ''Koşulsuz İade'' başlığı altında uzun bir metin paylaşılmış.Anakartı sadece kargo poşetine koyup yollamışlar bu arada başka hiçbir koruyucu önlem yok evde olmadığımdan dolayı eşim farketmeden almış samimiyetine güvenmiyoruz özet olarak firmanın başkaları mağduriyet yaşamasın yada daha temkinli davransın diye oluşturdum konuyu.

Bahsettiğim uzun iade metni :)

Ölü piksel konusunda İncehesap firmasını değil tamamen AOC markasını suçlamanız gerekmekte. Bazı monitör markaları 1 tane bile ölü piksel olsa değişim veya iade işlemi yapıyor. Ucuz etin yahnisi yavan olur derler. Kalitesiz dandik markaların kalitesiz politikaları şeklinde yorumluyorum ben.

Bu arada bu tarz pixel hatası sorunları "AYIPLI MAL" kapsamına girer. Tüketicinin 1 ve 1'den fazla pixele dışarıdan müdahale ile zarar vermesi söz konusu değildir. Tüketici hakem heyetine başvurun, para iadesi alabilirsiniz.

Hocam bu konuda tek şüphe duyan siz değilsiniz. 2 Monitördede ölü piksel çıkması tesadüf mü yani bana pek olası gelmiyor. İade etmek için üzerine gidin diyeceğim ama sonuçsuz çıkarsa bu iş tüketici hakem heyetine kadar uzar. Uğraşmak istiyorsanız sonuç alırsınız.

Hocam bu konuda tek şüphe duyan siz değilsiniz. 2 Monitördede ölü piksel çıkması tesadüf mü yani bana pek olası gelmiyor. İade etmek için üzerine gidin diyeceğim ama sonuçsuz çıkarsa bu iş tüketici hakem heyetine kadar uzar. Uğraşmak istiyorsanız sonuç alırsınız.

Tek ben almış olsam yine acaba şansmı diye düşünürdüm de iki monitöründe çerçevesinin aynı kısmında ve 1'er adet ölü pixel çıkınca kıllandık,Mt ekibine ilettik konuyu şansımızı deneyeceğiz iade için destekleriniz için teşekkürler

İlgili konuyu okuduktan sonra bize gelen ürünlerin kutularında ve monitörlerde jelatin olmadığını farkettik arkadaş haklı galiba gaming gecesine dikkat :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı