İncehesap'ın dalga geçer gibi gönderdiği mesaj!

Dalga geçme nerede? Adamlar isterseniz paranızı iade edelim isterseniz muadilini yollayalım demişler. Her şeyi de abartmayın.
Muadil dediği ürünün eksikleri varmış. Bunu anlatmaya çalışmış ama özelliklerin ne olduğunu bilmediğim için pek umursamayacağım olaydır. Sahi, olmayan özellikler nelerdir?

Dalga geçme nerede? Adamlar isterseniz paranızı iade edelim isterseniz muadilini yollayalım demişler. Her şeyi de abartmayın.
30 adet stok sunup tedarik edememe gibi bir durum nasıl olabiliyor? Ayrıca konuyu tam okumadığını varsayıyorum, muadil ürün olarak dedikleri monitörde belirtilen özellikler aynı değil.

Aslında öyle bir şey yok benim arkadaşım karacadan 2000 liralık ürünü 560 liraya aldı faturada oluşturmuş sistem ve ürünü otomatik iptal ettiler fiyatı yanlış girilmiş diye sonra THH'ye başvurdu sonuç lehine çıktı ürünü komple ücretsiz verdiler sonra.
=) Tabi ki haklısın

Ortada bir dalga geçme söz konusu değil. İade hakkı sunmayıp farklı ürün alman konusunda seçenek bırakmasalardı o zaman dediğin olurdu. Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsin eğer bir memnuniyetsizliğin varsa. Onun dışında tedarikçiden ötürü oluşan sorunu firma karşılamak zorunda değil. O indirim gecesi olduğuna bile şükretmen gerekli.

Muadil ürünü alacaksınız zorla demiyorlar ki para iadesi ya da bu ürünü tercih edebilirsiniz diyorlar. Bence haklısın da THH de senin lehine çıkacağı kesin değil ve aylarca beklersin.

Yahu ben arkadaşın sitem etmesine bir şey demiyorum. Sadece ortada dalga geçme gibi bir rezalet yok bence, onu söylemeye çalışıyorum.
Olur mu hocam =)

Haha neyse ortalığı karıştırmayacağım. Ortada pek bir dalga geçme veya rezalet yok. Firma elinden geleni yapmış ve durumu belirtmiş.

Düşüncelerinizi merak etmiştim arkadaşlar, teşekkürlerimi sunuyorum. Mümkünse konu yetkilililer tarafından kilitlenebilir mi?

Tüketici hakem heyetine başvur senin adına faturada oluşturmuşlardır muhtemelen o faturayı da at güzelcene açıkla durumu sana muadil olarak üst versiyon monitör vermeleri lazım bende İtopya'da yaşadım aynı sorunu M22 soğutucu yoktu muadil ürün istediğimde 46 dolarlık fark istediler THH'ye başvurdum M22 yerine Kraken 120'yi verdiler.
Fatura oluşturulduğunu zannetmiyorum açıkçası, genelde bu gibi platformlar faturayı ya son anda ya da kargodan sonra oluşturuyor.

Bence boşuna THH ye başvurma buradan bir şey çıkacağını sanmıyorum ve çok beklersin iade al istemiyorsan diğerini. Çok tepki vermişsin gibi geldi.
Aslında benim de tavsiyem iade veya kabul etmek ama THH'den olumlu sonuç çıkabilir, örneğin önerdikleri ürünün aslında muadil olmadığı için daha üst bir model istenebilir.

30 adet stok sunup tedarik edememe gibi bir durum nasıl olabiliyor? Ayrıca konuyu tam okumadığını varsayıyorum, muadil ürün olarak dedikleri monitörde belirtilen özellikler aynı değil.
Aslında bu gibi durumlar olabilir ama önerilen muadil ürünün gerçekten muadil olması gerekiyor.

Geri
Yukarı