İncehesap'ın monitör iadesine karşı tavrı nasıl?

Umarım fazla uğraştırmazlar.

Tek sıkıntı, o vida işte.

Kaç 3? :D

Hocam, genelde uzatıyorlar falan diyorlar. Onlara da pek güvenemiyorum ama en son çare olabilir.

O da dolandırmaya girmez mi? Fark edilirse benim için daha kötü olur bence.

Ben de öyle düşünüyorum. Ölü pikselleri karıştırırsam servis işi falan çıkabilir gibi. Gerçi bu durumda da çıkabilir ama bilemiyorum.

Neden, hangi sebeple iade etmiştiniz hocam?

Umarım bende de çıkarmazlar.

Küçücük alanda bile 3 tane var, Bermuda Şeytan Üçgeni sanki...
Yollayın hocam.

Yaşadığım yerde kargo şubesi olmadığı için Trendyol iade almamıştı. MNG kargo şubesi olmamasına rağmen gelen araçla GIBIRNet'e ilgili belgeleri yollamıştım. İncehesap da bunu kabul eder mi?
THH...

Umarım buraya düşmem.

Herkes pek tabii kendi yaşadığı deneyimi aktarmış. Ben de iade / değişim konusunda başka firmalarda daha önce hiç sıkıntı çekmedim. Anakart alıp fan çıkışlarının yetersiz olduğunu eve gelince fark edip iade etmişliğim var Vatan Bilgisayar'a. Fakat İncehesap'tan yaptığım 2.alışverişte tam 1 aydır değişim yapılmayan bir ürün var elimde. Ürünün kendisi kutusundan arızalı ve açılmış çıktı. Saat itibarıyla 31 gün önce satın aldım. Ne ürünü kullanabildim ne de paramı geri alabildim.

Tavsiyem şu işi uzatmak istercesine bir tavırla karşılaşırsanız direk THH'ye gidin. Haklarınızı sonuna kadar savunun. Ayrıca sert bir dil ve gereken mercilere şikayette işe yarayabilir.
Bu arada ürün ilk sipariş verdiğimde 3-4 gün sonra bana geldi. Arızalı ve açılmış bu dedim gidiş o gidiş 04.06.2021 den beri ürün bende de değil. Servis, incehesap ve kargo arasında kargolanıp duruyor.

Vallahi hocam, Kasım'da eski laptopun performansını arttırabilmek için araştırmaya başladım. Aralık'ta burada konu açtım, baktım olmayacak. Yeni laptop alayım, onu araştırayım bari dedim. Ocak-Şubat'tan beri araştırıyordum, piyasa kötü olunca bari 2 yıl idareten APU sistem toplayayım dedim. Artık oyun oynayabilmek istiyorum, umarım uğraştırmazlar beni...

İlgili yasa ve maddeleri sunarak iade talebi oluşturayım bari. İlk baştan olayı böyle, sert bir şekilde ele alacağım için bana daha da zorluk çıkartabilirler mi? Ya da ilgili maddeyi daha ılımlı bir sözle mi yazmalıyım? Bir tane vidadan dolayı uğraştırırlar mı?

Üslubunuzu yasaları bildiğiniz şeklinde kullanırsanız daha iyi olabilir. Ayrıca haklı olanın gerçekten kendiniz olduğunu düşünüyorsanız hiç kimseden çekinmenize gerek yok. Para verip hizmet/ürün alan sizsiniz. Gerekli olan neyse yapılmalı ve onlar da üzerine düşeni yapmalı.

Siz iade talebi tabii oluşturun, baktınız yokuş yapıyorlar o zaman hiç beklemeden THH ve diğer kurumlara başvurunuzu da yapın zaten süreç olumlu geçerse taleplerinizi geri alabilirsiniz sıkıntı olmaz. Ben de en başta gayet sıradan bir dille konuyu ele almıştım süreç tam 31 gündür devam ediyor. Bugün yani pazartesi sabahı itibari ile dolandırıcılık doğrusundan suç duyurumu yaptım. Karşılıklı olarak uğraşacağız birbirimizle kendilerine de durumu ilettim cevap bile vermediler.
Buradan da konu açtım, şikayetin yayınlandığı gün yalandan bir dönüş yaptılar sonrası İncehesap hikayesi oldu hakikaten. ŞikayetVar

Ezcümle siz ipi baştan sıkı tutun.
Ölü piksel üzerinden zaten direk kabul edilmeli. 14 gün iade süresince hiç bir şey belirtmeden de iade edebilirsiniz ürünü bu kanun bunun için var. Beğenmedim deyip bile geri gönderme hakkına sahipsiniz. Yalama olmuş vidayı da dert edinmeyin. Ölü pikselleri sonradan fark etmiş olabilirsiniz.

IMG_20210629_114304.jpg

Şöyle bir başvuru sizce nasıl?
IMG_20210629_120132.jpg

Şu düzenlemeyi yaptım, iyi mi?

Son düzenleme:
Ben de öyle düşünüyorum. Ölü pikselleri karıştırırsam servis işi falan çıkabilir gibi. Gerçi bu durumda da çıkabilir ama bilemiyorum.
İncehesap 14 gün olayında İtopya gibi servisi karıştırmıyor genelde. O yüzden denemeniz bence yararınıza olur. Ha zaten bir ölü piksel bile THH için yeterli ama servise gönderilir ve üçten fazla ölü piksel çıkarsa yine iade alırlar.

İncehesap 14 gün olayında İtopya gibi servisi karıştırmıyor genelde. O yüzden denemeniz bence yararınıza olur. Ha zaten bir ölü piksel bile THH için yeterli ama servise gönderilir ve üçten fazla ölü piksel çıkarsa yine iade alırlar.
3 tane bulamayacak kadar kör değillerdir sanırım. Servispoint bana 5 tane demişti, iade hakkında 3 tane mi?

Ve sizce şu başvuru nasıl?
Eki Görüntüle 1088643
Şu düzenlemeyi yaptım, iyi mi?

3 tane bulamayacak kadar kör değillerdir sanırım. Servispoint bana 5 tane demişti, iade hakkında 3 tane mi?
Genelde üçten fazla olunca kabul ediliyor fakat dediğim gibi, THH için 1 tanesi bile yeterli.

Ve sizce şu başvuru nasıl?
Bence gayet iyi. Cayma hakkını kullanmak istediğinizi belirtmeniz de iyi olmuş hocam. Servisle uğraştırmasınlar hiç.

Servisi karıştırıyor. Direk olarak servise gönderiyor ürünü hem de.
Servisi karıştırıyor. Direk olarak servise gönderiyor ürünü hem de. Bu ayrıntıyı kulaklıkta yapan bir firma mönitör de olayı iyice uzatabilir siz önden tüm önlemlerinizi alın derim ben.

Geri
Yukarı