İncehesap'tan alınan R5 5600 - RTX 3060 sistem görüntü vermiyor

Aliozkan16

Decapat
Daha fazla  
Geçen hafta incehesap.comdan bir hazır sistem satın aldım. Bugün ekran kartını montajladım kabloları sorunsuz bir şekilde taktım monitöre bağladım. Kasanın bütün fanlari sorunsuz çalışıyor ama monitöre görüntü falan gelmiyor. Kendi monitörüm biraz eski VGA girişli ama komşunun monitöründe denedim yine de görüntü gelmiyor. HDMI kablosu ile televizyonda denedim yine de görüntü gelmiyor. Sorun RAM'lerde olabilir diye defalarca çıkardım taktım toz kaçmıştır diye üfledim ama yok. Bilgisayarı açmadığım için bir şeyyde yapamıyorum. Yardım edin. Sistem özellikleri şu şekilde:
ASUS Dual RTX 3060 12 GB.
Ryzen 5 5600.
Team t Force 2x8 16 GB RAM.
Corsair Carbide Spec Delta 650W 80+
MSI 500GB SSD.
Sistemi kurup gönderiyorlar diye biliyorum bir sorun olmadığına eminim bence bu basit bir sorun olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ekranı geliyor mu?
Görüntü kablosunu ekran kartına taktınız mi?
Bunun dışında kısa devre olabilir. Montaj sırasında donanımlar slotlarından çıkmış olabilir.
Anakartın pilini çıkarıp birkaç dakika sonra tekrar takarak BIOS'u varsayılan ayarlara getirebilirsiniz.

Kasa fişten çekiiliyken 10 saniye powera basılı tutun sonra açmayı deneyin. İncehesap teknik desteği aratıp sorunu bildirin onlar çözer.

Asus prime b450m k II

BIOS ekranı geliyor mu?
Görüntü kablosunu ekran kartına taktınız mi?
Bunun dışında kısa devre olabilir. Montaj sırasında donanımlar slotlarından çıkmış olabilir.
Anakartın pilini çıkarıp birkaç dakika sonra tekrar takarak BIOS'u varsayılan ayarlara getirebilirsiniz.
Anakart pili hangisi oluyor hocam pek anlamıyorum. Yarın teknik servisi arayıp bir güzel ayar çekeceğim. Stresten bunaldım iyice.

Kasa fişten çekiiliyken 10 saniye powera basılı tutun sonra açmayı deneyin. İncehesap teknik desteği aratıp sorunu bildirin onlar çözer.
10 saniye powera basılı tuttuktan sonra fişe takıp normal açılım mı yapayım hocam?

Benim aklıma Anakartın BIOS'unun güncellenmemiş olması geldi. Belki de sistemi ekrana görüntü geliyor mu diye hiç test etmeden göndermiş bile olabilirler. Eğer gerçekten BIOS'u güncellemeden göndermişlerse görüntü alamamanız normal. 3.nesil bir Ryzen işlemci ile güncelleyip sonra takmanız gerekir eğer tahminim doğruysa.

Yeni konular

Geri
Yukarı