İncehesap'tan alınan sistemde işlemci değişimi yapılır mı?

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
İncehesap'tan alınan Ryzen 9 7900 nedeni bilinmez bir şekilde çalışmıyor. Garantisine başvurdum o da sağlam olduğunu söyledi fakat yine çalışmıyor. Tech data işlemcime bakar mı ve değişim yapabilir mi? İncehesap'tan alınan ürünlerde distribütör garantisi var diye biliyorum. Ryzen 9 7900 bozulacak bir işlemci değil 5 ay önce alındı. Durum çok karışık.

Son düzenleyen: Moderatör:
İncehesap'tan alınan Ryzen 9 7900 nedeni bilinmez bir şekilde çalışmıyor. Garantisine başvurdum o da sağlam olduğunu söyledi fakat yine çalışmıyor. Tech data işlemcime bakar mı ve değişim yapabilir mi? İncehesap'tan alınan ürünlerde distribütör garantisi var diye biliyorum. Ryzen 9 7900 bozulacak bir işlemci değil 5 ay önce alındı. Durum çok karışık.

Sorun işlemcide değil başka bir parçada olabilir mi? Belki kablolamada ya da başka bir donanımda hata vardır? Belki sorun yazılımsaldır. Diğer donanım ve yazılımları test ettiniz mi?

Sorun işlemcide değil başka bir parçada olabilir mi? Belki kablolamada ya da başka bir donanımda hata vardır? Belki sorun yazılımsaldır. Diğer donanım ve yazılımları test ettiniz mi?
B650 tomahawk, b650M-A pro, b650-p ve B650 ds3h anakartlarında test edildi ve 2 farklı ram ile test edildi ve hepsinde işlemci arıza ışığı hep yanıyor. Garantiye başvurdum sağlam dedi tomahawka taktım biosu sıfırladım pili çıkararak yine aynı sonuç. Dram + Cpu arızası.

B650 Tomahawk, B650M-A Pro, B650-P ve B650 DS3H anakartlarında test edildi ve 2 farklı RAM ile test edildi ve hepsinde işlemci arıza ışığı hep yanıyor. Garantiye başvurdum sağlam dedi tomahawka taktım BIOS'u sıfırladım pili çıkararak yine aynı sonuç. DRAM + CPU arızası.

Diğer donanımlar farklı işlemci ile test edildi mi?

Bir de kablolamaya dikkat ettiniz mi? Belki sorun PSU kablolarından kaynaklıdır.

B650 tomahawk ryzen 7 7800 ile denendi. Sıkıntı yaşanmadı.

Bir de kablolamaya dikkat ettiniz mi? Belki sorun PSU kablolarından kaynaklıdır.
18 +8 pinli çıkış var. Üzerinde cpu yazıyor. Cooler Master 750 watt bronze mwe 2.0

Mümkün değil. Anakart'ı 2. El aldım, eski kullanıcısı Ryzen 7 7800x3D ile sorunsuz kullanmış sonra ise Intel'e geçmiş.

Hocam aklıma CPU'dan bağımsız başka bir sorun durumu gelmiyor. CPU ışığı yanıyorsa ya CPU'dandır ya da CPU'ya güç veren kablodadır. RAM pozisyonlarını değiştirip deneyin bir de. Olmazsa garantiye durumu detaylıca anlatarak tekrar gönderin.

Hocam aklıma CPU'dan bağımsız başka bir sorun durumu gelmiyor. CPU ışığı yanıyorsa ya CPU'dandır ya da CPU'ya güç veren kablodadır. RAM pozisyonlarını değiştirip deneyin bir de. Olmazsa garantiye durumu detaylıca anlatarak tekrar gönderin.

Distribütör garantisi var diye biliyorum, tech data ya başvuracağım. Garanti çalışıyor diyor. Nasıl çalıştırdıkları hakkında hiçbir fikrim yok. Belki de test etmediler gözüyle bakıp sıkıntı yok deyip geçmişlerdir. Yapılan işlemler kısmında hiçbir şey yazmıyor garanti kağıdında. 2 adet abakartta test edilmiş güya. Denilen doğru olsaydı çalışırdı. Bu işlemci önceden de çalışmıyordu sonradan kendi kendine iyileşecek hali yok.

Geri
Yukarı