İncelmiş diske yeni balata takılır mı?

Black_Reis

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Küba speedlight bisikletim var ben babama bu sabah bir yere gitmemesi için tembihlemiştim nedeni ise şu ki benim bisikletimin diskinin balatası tamamen bitmiş ve o yüzden sürtme sesi bariz belli oluyordu bisikletçide balata değiştiririm dedim koydum kenara zaten çizilme sesinden sonra daha binmedim. Bu sabah babam yaklaşık 1-2 km kadar yol yapmış ve geri aynı şekilde koymuş bir baktım sürten taraf diskin lastiğe bakan kısımında yanlış görmediysem incelme var öndeki daha kalın gözüktü şimdi bu incelmiş kısım olduğu halde yeni balata taksam zarar yaratır mı yeni disk mi gerekli? Bu akşama doğru fotoğraf atabilirim.

Yeni disk gerekmiyor. Araçlarda yeni balata taktığımızda o incelen tarafa balata değmediği için bir süre sonra teraziliyor ve tekrardan her taraf eşit konuma geliyor.

Balatayı takarsın ama diski değiştir.

Çoğu disk frende lastik tarafındaki balatanın mesafesini ayarlayabilirsiniz o kadar incelme olduğunu da düşünmüyorum rotorun kullanılamayacak kadar incelmesi epey uzun sürer.

Arkadaşlar sarı olan ön taraf içinde küçük bir demir var o kırılmış balatanın bittiğini düşünmüyordum zaten o ayar yapılan yerden boşa attım fren devre dışı kaldı sürtünmeye devam ediyorken fark ettim bisikletçide bu parçadan var mıdır fren çöp mü oldu şimdi böyle sürsem zararı olur mu lastik tarafındaki balata yerinde öbür taraftaki oynuyor bulabileceğim parçadır inşallah böyle biraz sürsem sıkıntı olur mu balata yerinden oynadığı için ses çıkarıyor büyük ihtimalle yorumlarınızı bekliyorum.

image.jpg

image.jpg

Sadece o parçayı bulmanız zor hocam balata alırsanız yanında gelir, tek taraftan baskı yapan balatayla kullanırsanız rotor yamulacaktır.

Sadece o parçayı bulmanız zor hocam balata alırsanız yanında gelir, tek taraftan baskı yapan balatayla kullanırsanız rotor yamulacaktır.

Hocam zaten biz balatayı değiştireceğiz yaklaşık 200 kmden fazla yol gitti değiştireceğiz bisikletçide ama işte bisikletçide değiştirirken sıkıntı çıkar mı bu arada bisikletçi 150 TL istiyor internetten alsam kaç TL'ye gelir ben yapabilir miyim anahtar takımı gerekir mi gerekirse kaç numaralar gerekir bilmiyorsanız söylemenize gerek yok hocam zaten arka fren pasif kullanıyorum. En yakın zamanda yaptıracağım.

Ne sıkıntısı çıkacak anlamadım, shimano balata fiyatı internette 150 tl eğer bisikletçiniz de shimano gibi bir marka kullanıyorsa taktırın, kötü markaysa internetten alıp kendiniz takabilirsiniz zor bir işlem değil.

Balatayı alıp senin takman, her zaman için daha uyguna gelecektir. Organik ya da metal balataların fiyatı değişiyor ama kompleks bir şey yok. Disk tarafında da 200 KM için artık değiştirmenin vakti gelmiş.

Ne sıkıntısı çıkacak anlamadım, Shimano balata fiyatı internette 150 TL eğer bisikletçiniz de Shimano gibi bir marka kullanıyorsa taktırın, kötü markaysa internetten alıp kendiniz takabilirsiniz zor bir işlem değil.

Balatayı alıp senin takman, her zaman için daha uyguna gelecektir. Organik ya da metal balataların fiyatı değişiyor ama kompleks bir şey yok. Disk tarafında da 200 km için artık değiştirmenin vakti gelmiş.

Merhaba kendim değiştirdim zaten balata tamamen bitmiş ortadaki demirini kırması bence gayet normal bu duruma göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı