İncil'e göre dünya düz mü?

Komplo teorilerine inanan insanlar ile teistik dinlere inanan insanlar arasında hiçbir fark yok. Komplocuların komplo teorilerini savunma biçimi ile teistlerin kendi dinlerini savunma biçimi tamamen aynı.

Üşenmeyin dinleyin, metnin seslendirmesi yapılmış.
Burada.

Dünyada yazmıyor, İsrail de olan tüm şehirlerde olabilir de bir dağa çıkıp dünya düz olsa bile tüm şehirleri göremez herhalde gözün, yani fazla uzak olur.

Uzak olsun olmasin görebilirsin. Dünyada yazmasına gerek yok. Bütün diyorsa dünyadaki tüm şehirler anlamına gelir.

Ayrıca sizin dediğiniz gibi olması için İsrail'deki bütun şehirler demeliydi.

En önemli yeri okumamışsın ama. Seslendirmesi var istersen baştan sona okuyor.

Hocam iftardan sonra okumaya çalışacağım. Sahurda maalesef pek bir şey yiyemedim o yüzden kafam düzgün çalışmıyor şu an. Dudaklarımı, dişlerimi falan sıkıyorum açlıktan.

Olum bashettiğin düzlükte tüm şehirleri göremezsin ki gene bulut yok mu bu dünyada ya da gözün 10 20 30 km uzaklığı da büyülenebilceğin şekilde görüyor mu? Tüm şehirler diyor dünya da ya da İsrail de demiyor nerede olduğu tam belirsiz.

Hocam iftardan sonra okumaya çalışacağım. Sahurda maalesef pek bir şey yiyemedim o yüzden kafam düzgün çalışmıyor şu an. Dudaklarımı, dişlerimi falan sıkıyorum açlıktan.
Burada takılırken arka planda okusun. 16 dakika sadece.
Olum bashettiğin düzlükte tüm şehirleri göremezsin ki gene bulut yok mu bu dünyada ya da gözün 10 20 30 km uzaklığı da büyülenebilceğin şekilde görüyor mu?
Zaten işin mucizesi de bu değil mi? Tıpkı Muhammed'in Ay'ı ikiye yarması gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı