Dünya düz mü, yuvarlak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yorum yok🤣 Bir de utanmadan sorunun sonuna "Pi sayısı 3.1415 alınız" diyen öğretmenler var, onlara hele hiç yorum yok🤣
Attığım kızgın, o öğretmenlere.

İnanmak veya inanmamak, hiç sorun değil. Sonuçta senin dünyan yuvarlak olsa da sen önümüzdeki kaç yıl daha uzaya çıkma hayali kuracaksın? Ya da kaç yıl daha açlıktan kendini yakanları izliyeceksin? :) Ben enayi değilim kendimi kobay olarak önünüze sunup deli tanısı teşhisi yiyip gülüp durayım, ben sadece sistemi sorgulama dozajımı artırdım ve bazı insanlara fazla geldi :) Ya hiç sorun değil, kara cahil diyin gerçektende sorun değil. Sonuçta sensin 1-2 gramlık işlemcilere milyarları veren :) Sadece sorun dünyanın yuvarlak olması mı sence?
Sistemi sorgulamak var, sarsılamaz gerçekleri sorgulamak var. Bu videoyu atıp The Irishman izlemeye devam ediyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuşmalardan hiçbir şey anlamadım. Artık şu konu kapanabilir mi?

İnanmak veya inanmamak, hiç sorun değil. Sonuçta senin dünyan yuvarlak olsa da sen önümüzdeki kaç yıl daha uzaya çıkma hayali kuracaksın? Ya da kaç yıl daha açlıktan kendini yakanları izliyeceksin? :) Ben enayi değilim kendimi kobay olarak önünüze sunup deli tanısı teşhisi yiyip gülüp durayım, ben sadece sistemi sorgulama dozajımı artırdım ve bazı insanlara fazla geldi :) Ya hiç sorun değil, kara cahil diyin gerçektende sorun değil. Sonuçta sensin 1-2 gramlık işlemcilere milyarları veren :) Ayrıca bütün sorun sadece sorun dünyanın yuvarlak olması değil, genel olarak her şeyi tartışabiliriz bu konu üzerinde. Belirli tezlerin yalanlanması için saatlerce konuşulması gerek, ben film olsun video olsun link bıraktım ama deli tanısı konuldu ve herkes çarmıha gerip yargısız infaz yapıyor :)

E çok basit. Çünkü sen cahilsin. Ve her cahil gibi cahil olduğunun, neleri bilmediğinin farkında değilsin. Dünyanın yuvarlaklığı 2000 yıldır bilinen birşey. Başka başka medeniyetler tarafından defalarca farklı şekilde ve disiplinde tanımı ispatı yapıldı. Sen ise uzaya çıktığımız için yuvarlak olduğunu sanıyoruz sanıyorsun :) En basit bilim tarihi kitabında bile dünyanın yuvarlak olduğunu farklı farklı medeniyetlerin farklı farklı metotlarla nasıl ispatladığı yazıyor. Gözlemle, matematik ile geometri ile vs... Trollük yapmak yerine gerçekten sorgulamak, bilim yapmak isteseydin, 2000 yıl önce yapılmış bu basit bilimleri tekrar kendin yapar, aynı sonucu alıp almadığını görürdün.

@Savia Sarsılmaz gerçekler diye bir şey yok artık, onları yazan da gerçeklerle tiyatro yapanlar da hep aynı. Ki aynı olmamaması için senin yüz yıllar önce yazılan Kur'an'ı kerimi yok görmen gerekir, etraf tiyatrocularla dolu. Her kitleye yetecek kadar bilgileri ve dozları var. Her tezi her bilgiyi çapraz olarak nerde ne zaman nasıl karşılacaşaklarını, hangi insana hangi bilgiyi empoze edeceklerini, zorda kalınca hangi planı öne süreceklerini çok iyi bilen bir sistemin kölesi durumundayız şu an. Kısacası kobaylarız. Deli çekin zoruma gider ama umrumda değil. :) Attığım linkler orda açıp bakana can feda.

Dün düz dünyacinin birinin yazdığı mesajı kopyaliyorum aşağıya. Üyenin ismi #LeqeND.

İnanmak veya inanmamak, hiç sorun değil. Sonuçta senin dünyan yuvarlak olsa da sen önümüzdeki kaç yıl daha uzaya çıkma hayali kuracaksın? Ya da kaç yıl daha açlıktan kendini yakanları izliyeceksin? :) Ben enayi değilim kendimi kobay olarak önünüze sunup deli tanısı teşhisi yiyip gülüp durayım, ben sadece sistemi sorgulama dozajımı artırdım ve bazı insanlara fazla geldi :) Ya hiç sorun değil, kara cahil diyin gerçektende sorun değil. Sonuçta sensin 1-2 gramlık işlemcilere milyarları veren :) Ayrıca bütün sorun sadece sorun dünyanın yuvarlak olması değil, genel olarak her şeyi tartışabiliriz bu konu üzerinde. Belirli tezlerin yalanlanması için saatlerce konuşulması gerek, ben film olsun video olsun link bıraktım ama deli tanısı konuldu ve herkes çarmıha gerip yargısız infaz yapıyor.

Bu şahıs dün ben araştıran, sorgulayan biriyim deyip dünyanın düz olduğunu savuyordu ve çıkıp kendinin hakli olduğunu çıkarmak için Youtube üzerinden hiçbir bilimsel gerçekliği olmayan videoları atip bunlara bizim inanmamizi bekleyen bir zat kendisi. Konusu kapandığı için son mesajlarina cevap verme fırsatım olmadi.

Aynı zamanda bu adam dünyanın uzaydan çekilmiş hiçbir fotoğrafının da olmadığıni söylüyordu konusunda.

Düz dunyacilar bir teoriyi çürütmek istiyorsaniz dünyanın düz olduğunu savunuyorsaniz ve kendinize güveniyorsanız çıkıp karşıt bilimsel bir makale, teori ortaya sunmaniz gerekiyor ve bunu bilimsel mecrada yapmaniz gerekiyor.

Youtubedan video atip dünya düzdür demekle dünya düz olmuyor. Ben video attim diye kendinizi hakli çıkaramazsınız.

Samanyolu galaksi ve diğer keşfedilmiş tüm gezegenlerin yuvarlak olduğunu reddetmeyen bu reziller iş dünyaya gelince yuvarlak değil düz diyorlar. (yuvarlak değil, geoittir dünyanin şekli konumuz o değil)

Uzun bir süre öncede bir konu açmıştım parodi hesap saniyordum başka düz dünya dernegi kuran ve Twitter'da milleti savcılığa şikayet eden Doğukan Özkan diye Adanali bir tane ahmak insan var kendisine tepki verenleri şikayet ediyor bu değişik.

Sormak istiyorum dünyanın yuvarlak olduğunu binlerce yıldır tespit edilmiş durumda. Bilim adamlari dünyanın düz olduğunu anlamiyor bir siz çok bilmişler mi farkinda vardiniz bunun.

Bilim dünyanın düz olduğunu neden saklasin?

Bir bilimsel teori çürütülecekse bu yine bilim insanları tarafindan çürütülur bir grup ahmak tarafindan değil.

Tarih boyunca insanlar doğal felaketlerle açlıkla, hastalıkla mücadele etti. Gerizekalılıkla mücadele eden tek nesil biziz.

Not: Yuvarlak kelimesi halk ağzında kullanilan bir tabir, ben o yüzden öyle yazdim, yoksa bilimsel açıdan bu tabir yanlıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı