İndirilen Oyunları Koruyarak Windows 8.1 Formatı

Zübeyir

Hectopat
Daha fazla  
Steam, Origin ve Uplay üzerinden indirmiş olduğum 6-7 oyunum var. Hepsi de D'ye kurulu. Windows'a format atarken sadece C'yi silip D'yi bıraksam ve formattan sonra Steam, Uplay ve Origin'i tekrar yüklesem, formattan önce D'ye kurmuş olduğum oyunları görür mü yoksa yeniden mi indirmem gerekir?

Steam görür, Origin görmez ama yedekleme rehberi ile gösterirsin. uPlay ise hiç görmez. Steam'den uPlay'e gittikçe nasıl saçma salak bir sistem kullandıklarını ve daha oyun yedeklemeyi bile getirmediklerini görebilrisni.

uPlay için:

uPlay oyun yedekleme rehberi

Origin için:

Origin oyun yedekleme rehberi

Farcry 4 indiriyorum. % 80'de şu an. Downloads kısmında resimdeki bilgiler yazıyor. D'nin içinde Ubisoft klasöründe 30,8 GB'lık bir Farcry 4 klasörü mevcut şu an için. Oyun sanırım oraya indiriliyor; ama "uPlay Oyun Yedekleme" konusunda oyunun kurulum dosyasının Cache içine indiği yazıyordu. Ben C'ye girip o üstteki Cache/Installers dizinine gittim, öyle bir klasör mevcut değildi. Sanırım oyun direk D'ye iniyor. Emin değilim. Format atarsam D'ye dokunmayacağım ve D'nin içindeki oyunun şu ana kadar inmiş kısmı kalacak. Formattan sonra uPlay yüklediğimde oyunu indirmeye devam eder mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 469
Aynı sorun bende mevcut. Steam, Origin ve Uplay'de oyunlarım mevcut. Hepsi de D ye kurulu. Ama format sonrası oyunlar çalışmıyor. Tekrar indirmek zorunda kalıyorum. Burada anlatılan çözümler geçerli mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı