Çözüldü İndirilen uygulamalar 0xc000007b hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem2159

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Asus PRIME A320M-K
ASUS GeForce DUAL RTX 3060
XPG Gammix D35 16GB
ADATA Legend 750 500GB
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU
Merhaba arkadaşlar 1 hafta kadar önce bilgisayarıma format attım ardından oyunlar uygulamalar yüklemeye başladım 2-3 gün kadar sorunsuz çalıştı uygulamalar ama sonra "0xc000007b" hatasını vermeye başladı.

Biraz araştırdım DirectX diye bir dosya kurmam gerekiyormuş onu da kurdum ama o da açılınca aynı hatayı veriyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba arkadaşlar, yeni fark ettim bütün yüklediğim uygulamalarda bu hatayı alıyorum. Process Monitor raporu atacaktım fakat "processmonitör.exe" adlı uygulamayı açınca da aynı hatayı veriyor. Açılmıyor, bu problemi nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme daha önce elle DLL attınız mı ya da Driver Booster vb. sürücü güncelleyici yazılım kullandınız mı? Sorunun kaynağı ikisinden biri olmalı bence. Ek olarak Olay Görüntüleyicisi raporu da paylaşmayı unutmayınız.

Sisteme daha önce elle DLL attınız mı ya da Driver Booster vb. sürücü güncelleyici yazılım kullandınız mı? Sorunun kaynağı ikisinden biri olmalı bence. Ek olarak olay görüntüleyicisi raporu da paylaşmayı unutmayınız.

Dediğim gibi 1 hafta kadar önce format attım Driver Booster veya elle DLL ve sürücü güncelleyici yazılım kullanmadım olay görüntüleyicisi raporu oluşturamıyorum çünkü uygulamalar çökmüyor hiç açılmıyor. Denedim fakat olay görüntüleyicisi raporunda bilgiden başka bir şey gelmiyor.

Sisteme daha önce elle DLL attınız mı ya da Driver Booster vb. sürücü güncelleyici yazılım kullandınız mı? Sorunun kaynağı ikisinden biri olmalı bence. Ek olarak olay görüntüleyicisi raporu da paylaşmayı unutmayınız.

Tekrardan merhaba hata değişti şu anda başka hata veriyor uygulamayı ilk açışımda combase.dll hatası ardından 0xc0000e5 hatası veriyor.

Ayrıyeten Process Monitor uygulamasını açarken combase.dll ve ole32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diyor.
Dediğim gibi 1 hafta kadar önce format attım Driver Booster veya elle DLL ve sürücü güncelleyici yazılım kullanmadım olay görüntüleyicisi raporu oluşturamıyorum çünkü uygulamalar çökmüyor hiç açılmıyor. Denedim fakat olay görüntüleyicisi raporunda bilgiden başka bir şey gelmiyor.

Tekrardan merhaba hata değişti şu anda başka hata veriyor uygulamayı ilk açışımda combase.dll hatası ardından 0xc0000e5 hatası veriyor.

Ayrıyeten Process Monitor uygulamasını açarken combase.dll ve ole32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diyor.

Orada mısınız? Cevap verecek misiniz?

Son düzenleme:
Windows bozuk kurulmuştur ya da kullandığınız ISO sorunlu ISO'dur. Tekrar ISO'yu USB'ye yazdırın ve tekrar format atın derim.

"Media Creation Tool21H1" adlı ISO dosyasını yükleyeceğim fakat onu da açamıyorum.

Çözüm
Bu dosyayı indirdikten sonra açtığımda ne olacak?

Rufus'la USB'ye yazdırıp format atacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
CD olmaz mı ?

Tekrardan merhaba USB'ye atmaya gerek kalmadı gönderdiğiniz dosyayı indirdip açtıktan sonra otomatik Windows 10 yükledi ve şu anda sorun yok düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı