Steam İndirimlerde oyunlar ne kadar düşer?

Yusuf2939

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı 2023'ün sonlarına doğru aldım ve henüz oyun oynamaya vakit bulamamıştım o sıralar Steam TL de iken herhangi bir oyun almamıştım fazla, şimdi ise canım oyun oynamak istiyor fakat fiyatlardan dolayı alamıyorum. Almak istediğim oyunların fiyatını topladım şuanın kuru ile 23.042, 17 Türk lirası ediyor yani 712 dolar. İndirimler falan oluyormuş Steam'de sizce o indirim döneminde almak istediğim oyunları alsam genel olarak fiyat ortalamam nasıl etkilenir yani 23K'den kaça kadar düşerim? Malum kaçaktan da oyunu alıp oynayabilirim ama Steam'den oynamak daha zevkli ve anlamlı geldiği için mümkünse Steam'den oynamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımı 2023'ün sonlarına doğru aldım ve henüz oyun oynamaya vakit bulamamıştım o sıralar Steam TL de iken herhangi bir oyun almamıştım fazla, şimdi ise canım oyun oynamak istiyor fakat fiyatlardan dolayı alamıyorum. Almak istediğim oyunların fiyatını topladım şuanın kuru ile 23.042, 17 Türk lirası ediyor yani 712 dolar. İndirimler falan oluyormuş Steam'de sizce o indirim döneminde almak istediğim oyunları alsam genel olarak fiyat ortalamam nasıl etkilenir yani 23K'den kaça kadar düşerim? Malum kaçaktan da oyunu alıp oynayabilirim ama Steam'den oynamak daha zevkli ve anlamlı geldiği için mümkünse Steam'den oynamak istiyorum.
Her oyunun farklı indirim oranı, indirim zamanı oluyor. Burada hiçbirimiz müneccim olmadığımızdan hangi oyunları istediğinizi bilemeyiz. Yerinizde olsam Epic Games ve türevi storelardan uygun fiyatlı gelen oyunlarınızı almak olurdu.

Aldığın oyunlara göre değişir. SteamDB'den alacağın oyunun indirimlerde ne kadara düştüğüne bakıp ortalama bir fiyat belirir kafanda.

Hikayeli oyunlar için tercihim Xbox Game Pass, Online oyunlarda çoğu zaman Epic, Steam hangisi uygunsa oradan alıyorum.

En iyi ihtimalle 23K'nın yarısı kadar bir meblağı gözden çıkarmalısın.

23 bin TL'yi oyunlara mı vereceksin. Korsan diye bir seçenek var.

Dostum kacaktan almayı bilirim istesem yazmışım hatta şu an Days Gone'u öyle oynuyorum. Kacaktan almak basit ama Steam'de kendi hesabında oynamak kadar keyif vermiyor. Ayrıyeten bir bakıma kul hakkına da girmemiş oluyorsun. Ben sadece şu an param yetmiyor diye kaçak oluyorum indirimle uygun fiyatta olsa Steam'den alırdım.

Aldığın oyunlara göre değişir. SteamDB'den alacağın oyunun indirimlerde ne kadara düştüğüne bakıp ortalama bir fiyat belirir kafanda.

Geneli büyük oyunlar 50-60 dolar civarı.

Her oyunun farklı indirim oranı, indirim zamanı oluyor. Burada hiçbirimiz müneccim olmadığımızdan hangi oyunları istediğinizi bilemeyiz. Yerinizde olsam Epic Games ve türevi Store'lardan uygun fiyatlı gelen oyunlarınızı almak olurdu.

Epic Games'in arayüzü berbat olduğu için Steam ilk tercihim. Biri Facebook biri Instagram.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı