İndirimli kasalar

Bende kasa ve PSU arayışındayım eğer anlıyorsan iyi fiyatlı sessiz ve iyi soğutmalı kasa ne önerebilirsin Corsair arkadaşımda var aslında memnun almayı düşünüyordum.
Psu için bakabilirsin ben
Corsair Tx750M 750W 80+ Gold seçtim.

220T Güzel, hatta çok güzel. Airflow modeli vardı bende çok güzeldi. Hava akışı olarak hiçbir sıkıntı oluşturmadı, aksine öndeki kuvvetli 3 fan sayesinde gayet iyidi. Bu kasanın bana göre üç problemi var ancak üçü de çözülebilir. Birincisi egzoz fanı yok yani ekstra olarak bir egzoz fan almak zorundasınız. Sıvı soğutma koyacaksanız çokta gerekli değil tabi. Eğer takacağınız sıvı soğutma 3 fanlı ise yanılmıyorsam kasaya sığmıyordu, iki fanlı olan yukarıya sığıyor ancak anakartın üzerindeki bellek slotları eğer yukarıda ise çok yakın oluyor hatta değiyor sanırım, MSI B450 Tomahawk Max 'ta sanırım değiyordu ancak Asus TUF B450 'de değmiyordu sanırım. Bunun için ram ve diğer slotları aşağıda olan bir anakart seçmeniz sorununuzu çözer gibi. Kablolama için çok yer yok ama tıkış-sıkış güzel bir kablolama ile sorun olmuyor hele ki modüler PSU aldıysanız kafaya takmayın. Bir diğer problem ise kasa kısa olduğu için uzun GPU 'larda problem oluşturabiliyor olması. Bende Sapphire 5700XT Nitro+ vardı mesela ucu ucuna sığıyordu, belki bir başka GPU 'da problem olabilir ancak boyutunu hesaplayarak alıp takarsanız sorun olmaz ve aksine çok güzel duruyor. GPU demişken GPU holder desteği yok ama holder 'a bu ülkede kim niye para verir ki? Bir diğer, sonuncu problemimiz ise kasa dar olduğu için (bu tamamen şahsi düşüncem, hatta dolaylı olarak hepsine karşı olmaya başladım) kule tipi soğutucu kasa içindeki hava sirkülasyonunu bozuyor ve ekstradan bir egzoz fan satın almanız gerekiyor. Bence kule tipi soğutucu kapalı kasa içerisinde dışarıya hava atma işini başarıyla yapamadığı için ve sıcak havayı kasa içerisine de basabildiği için mantıklı değil. Zaten bunu saymayın ya kule tipi soğutucular hiç estetik durmuyor, bende vardı estetik durmadığı için sıvı soğutmaya geçmek istedim ve satıp sıvı soğutma aldım. Bu esnada bilgisayarı kullanmak için AMD Ryzen 3600 'e stock fanı taktım. Biraz voltaj düşürme işinden sonra kasa içi havalandırmam çok iyi olduğu için 76 dereceyi geçmedim ve genel olarak 65-70 derecelerde dolaştım, AAA oyunlarda maksimum 76 dereceyi görünce. Benim için kritik seviye 75 derece olduğu için ve 1 derece fazla olmasını kafaya takmadığım için sıvı soğutmayı iade ettim o şekilde kullandım. Egzoz fan olarak Akasa Viper 120CM aldım ancak 140CM olanını görmemişim, keşke onu alsaydım dedim. Renk uyumundan dolayı aldıktan sonra biraz pişman oldum ama kesinlikle fiyatına göre çok güzel fandı, 120CM yuvasına giren 140CM model var, rengi dışında kesinlikle tavsiye ederim. Kasayı kasa deyip geçmeyin, fiyatına göre çok güzel ve kompakt kasam olsun her şeyi ölçer biçer ona göre alırım derseniz çok güzel kasa. Malzeme kalitesi üst seviye. Dark gibi saçma sapan markalarla kesinlikle karşılaştırılamaz derecede. Ayrıca ses yalıtımı da gayet iyi.

Geri
Yukarı