İndirme hızı 3 Mbps üzerine çıkmıyor

KiloZuluSierra

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyunu indirmeye başlamadan önce Ookla üzerinden yaptığım testlerde (Download: 7,27 Mbps / Upload: 1,49 Mbps) hızları ile karşılaşıyorum fakat Steam veya Epic Games üzerinden oyunu indirmeye başladığımda hızın 3 Mbps üzerine çıktığını göremiyorum hatta 1,5-2 Mbps'lerde oyunu indirmek zorunda kalıyorum. Sıkıntı nedir? Düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Win + R tuşuna basın> ve Çalıştır iletişim kutusuna> gpedit.msc> Tamam yazın.
  • Şimdi izin verin, Grup İlkesi başlığını içeren bir açılır pencere açılır> ardından Bilgisayar Yapılandırması’na tıklayın.
  • Ardından Yönetim Şablonları> Ağ> Qos Paket Zamanlayıcı> Ayrılabilir bant genişliğini sınırla’ya gidin.
  • Etkinleştir’e tıklayın> Değeri 20’den 0’a değiştirin.
  • Uygula’yı tıklayın> Tamam’ı tıklayın

Oyunu indirmeye başlamadan önce Ookla üzerinden yaptığım testlerde (Download: 7,27 Mbps / Upload: 1,49 Mbps) hızları ile karşılaşıyorum fakat Steam veya Epic Games üzerinden oyunu indirmeye başladığımda hızın 3 Mbps üzerine çıktığını göremiyorum hatta 1,5-2 Mbps'lerde oyunu indirmek zorunda kalıyorum. Sıkıntı nedir? Düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Bence gayet normal ben 35 mb download alıyorum 4-5 mb üzerine çıkmıyor bir şey indirirken yani 7 mb indirme hızı beklemeyin.

• Win + R tuşuna basın> ve Çalıştır iletişim kutusuna> gpedit.msc> Tamam yazın.
  • Şimdi izin verin, Grup İlkesi başlığını içeren bir açılır pencere açılır> ardından Bilgisayar Yapılandırması’na tıklayın.
  • Ardından Yönetim Şablonları> Ağ> Qos Paket Zamanlayıcı> Ayrılabilir bant genişliğini sınırla’ya gidin.
  • Etkinleştir’e tıklayın> Değeri 20’den 0’a değiştirin.
  • Uygula’yı tıklayın> Tamam’ı tıklayın
Harici bir router kullanıyorum. Anakartta olmadığından dolayı sıkıntı çıkmaz değil mi?

Windows Otomatik Ayarlama, ağ üzerinden TCP verilerini alarak programların performansını artırmak için varsayılan olarak etkindir.

Windows Otomatik Ayarlama “AÇIK” olduğunda daha yavaş internet hızı bilgisayara çarpabilir.

Windows 10 yavaş internet sorununu çözmek için bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

• Win + X tuşlarına basın> Komut İstemi’ni (Yönetici) seçin.
    Açılan pencereye,netsh interface tcp show global yazıp Enter’a basın.
    Şimd Receive Window Auto-Tuning Level’i kontrol edin ve normalse, devre dışı bırakmayı deneyin.

Geri
Yukarı