İndirme hızı sürekli 1MB/sn

jingletakan07

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Turkcell Superonline 100 Mbps fiber internet kullanıyorum. Speedtest yaptığımda sabit olarak 100 gösteriyor ama Chrome, Opera hangi tarayıcı olduğu fark etmeksizin bir dosya indirmeye çalışırken indirme hızı sürekli 1MB/sn değerinde kalıyor. Hiçbir şekilde düzeltemedim. Yardımcı olabilir misiniz?

1657899685290.png

1657899692132.png

1657899713135.png

1657899839947.png

1-Hız testi yaparken "Turkcell" sunucusu dışında bir sunucudan test yapın.

2-İndirme yaptığınız sitenin sunucuları yavaş olabilir.

3-Chromium tabanlı browserlarin indirme yöneticilerinin hız konusunda kötü olduğunu düşünüyorum. Dosya indirirken IDM kullanmanızı tavsiye ederim.

Dosyayı indirdiğin Server'de bant genişliği sınırı var muhtemelen başka bir siteden başka bir dosya indirmeyi deneyin.
Aynı dosyayı bir arkadaşım da indirmeyi denedi kendisi 12MB/sn aldı.

1-Hız testi yaparken "Turkcell" sunucusu dışında bir sunucudan test yapın.

2-İndirme yaptığınız sitenin sunucuları yavaş olabilir.

3-Chromium tabanlı browserlarin indirme yöneticilerinin hız konusunda kötü olduğunu düşünüyorum. Dosya indirirken IDM kullanmanızı tavsiye ederim.
1657900087403.png

İlginç bir sonuç açıkçası.

Aynı dosyayı bir arkadaşım da indirmeyi denedi kendisi 12MB/sn aldı.

Eki Görüntüle 1452123
İlginç bir sonuç açıkçası.
Hızınız 50Mbps. Turkcell sunucusu x2 kat yüksek gösteriyor, sebebi ise TV+ gibi hizmetler için de ayrı bir hız verilmesi ve Turkcell sunucusundan test yapıldığında her ikisi band genisliginin de ortak olarak kullanılması.

Bilgisayarınıza IDM kurun ve bir de bu şekilde dosyayı indirmeyi deneyin.

Hızınız 50Mbps. Turkcell sunucusu x2 kat yüksek gösteriyor, sebebi ise TV+ gibi hizmetler için de ayrı bir hız verilmesi ve Turkcell sunucusundan test yapıldığında her ikisi band genisliginin de ortak olarak kullanılması.

Bilgisayarınıza IDM kurun ve bir de bu şekilde dosyayı indirmeyi deneyin.
IDM önceden kurduğum için artık kullanmama izin vermiyor. Eskiden internetim TTNET idi ve o zamanlar hızım 24 Mbps idi. En azından IDM kullanarak indirme yaparken sabit 24 Mbps veriyordu. Şimdi Turkcell'e geçtiğime pişman mı olacağım bilemedim.

IDM önceden kurduğum için artık kullanmama izin vermiyor. Eskiden internetim TTNET idi ve o zamanlar hızım 24 Mbps idi. En azından IDM kullanarak indirme yaparken sabit 24 Mbps veriyordu. Şimdi Turkcell'e geçtiğime pişman mı olacağım bilemedim.
FDM'yi deneyin o zaman hocam. Emin olun browserlarin hızı ile IDM, FDM gibi yazılımların indirme hızı bir olmuyor.

Geri
Yukarı