İndirme hızının normal olup Yükleme hızının 0 olma sorunu

Yapa var gözüküyorsa Turktelekom santral binalarına dslam cihazlarını koymaya başladı TurkNet daha fazla kâr için turknet upload sınırı yok o yüzden teknik bir sorun olabiliyor santrale gelen hız yetmiyor olabilir
[email protected]
Detaylı şekilde yazıp iletişim bilginizle birlikte gönderin şikayet kaydı oluşturun
Tamamdır hocam teşekkür ederim çok sağolun hemen tekrar arıyorum hatta biraz sert konuşma vakti :)

Aynı sorun bende de var. İnternet var gözüküyor, 24 Mbps indirme hızı gözüküyor ancak hiçbir siteye giremiyorum. Google giriyor ancak sayfalara girmiyor. YouTube giriyor mesela ama videolar açılmıyor. Dünden beri böyle. Bir problem var. Upload hızım sıfırda. Kaç kere Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım, bir şey yapamadılar. En son modemi resetledim, fabrika ayarlarına aldım, düzeldi gibi oldu. Upload hızım 4'lere kadar çıktı ama yarım saat sonra yine uploadım sıfıra düştü. İnternetim yine aynı şekilde, hiçbir şey açılmamaya başladı. Türk Telekom'dan geldiler, modemi değiştirdiler, yine sorun, düzelmedi. Eve gelen Türk Telekom personeli mesai bitti, yarın gelip bakarım bilmem ne dedi, çekti gitti. Sorunumu çözmeden bana diyor ki interneti çok fazla kullanmışsınız, kotanız 500 GB falan. Ben önceki aylara baktığımda 700'ün altına düşmemiş kotam. Hiçbir sıkıntı yaşamamışım. Ne alakası var? Bu konuyu çözebilen varsa lütfen yardımcı olursa çok sevinirim. Ben de kafayı yemek üzereyim.

Aynı sorun bende de var. İnternet var gözüküyor, 24 Mbps indirme hızı gözüküyor ancak hiçbir siteye giremiyorum. Google giriyor ancak sayfalara girmiyor. YouTube giriyor mesela ama videolar açılmıyor. Dünden beri böyle. Bir problem var. Upload hızım sıfırda. Kaç kere Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım, bir şey yapamadılar. En son modemi resetledim, fabrika ayarlarına aldım, düzeldi gibi oldu. Upload hızım 4'lere kadar çıktı ama yarım saat sonra yine uploadım sıfıra düştü. İnternetim yine aynı şekilde, hiçbir şey açılmamaya başladı. Türk Telekom'dan geldiler, modemi değiştirdiler, yine sorun, düzelmedi. Eve gelen Türk Telekom personeli mesai bitti, yarın gelip bakarım bilmem ne dedi, çekti gitti. Sorunumu çözmeden bana diyor ki interneti çok fazla kullanmışsınız, kotanız 500 GB falan. Ben önceki aylara baktığımda 700'ün altına düşmemiş kotam. Hiçbir sıkıntı yaşamamışım. Ne alakası var? Bu konuyu çözebilen varsa lütfen yardımcı olursa çok sevinirim. Ben de kafayı yemek üzereyim.
Maalesef çözüm bulamayınca başlarından atmak için hatayı bizde bulup bahane uyduruyorlar. Ben dsmarttayken 10mbps paketim vardı ve 7 mbps alınca seviniyordum. Bana asla 7nin üstünü veremediler. Sürekli bana santrale uzaksınız, altyapınız kötü, internet hattınız çok eski vs vs gibi sebepler üretiyorlardı. Bende bunlardan bıktığım için sözleşmem bittiği an türknete geçtim. Adamlar zaten sözleşme imzalatmıyor, beğenmezsen istediğin an çık diyor: Böyle olunca denemekten zarar gelmez dedim ve Türknetin 50 mbps tarifesine geçiş yaptım. bir buçuk sene oldu yaklaşık, asla düşük hız aldğımı hatırlamam. Şuan bile 50 mbps tarifesi olamsına rağmen 62-63lerde çıkıyor download, upload 7-8 civarı. Eğer böyle olacağını bilseydim bir dakika bile düşünmeden cayma bedelini ödeyip çıakrdım. Çünkü çoğu zaman 0.4 0.5 hızlarda kullandım, 2-3 civarı olduğunda iyi tamam diyordum 7lere gelince zaten bayram ediyorduk nerdeyse! yani diyeceğim eğer imaknınız varsa türknete geçin deneyin derim.

Geri
Yukarı