Upload Hızı PC'de 0 olma sorunu

dragneel55

Hectopat
Merhaba millet, sorunum tam olarak konu başlığındaki gibidir. Telefonumdan, laptopumdan hız testi yaptığımda 4-5 mbps upload hızı alıyorum fakat bilgisayarımda 0 mbps upload hızım var ve bu benim internetimi verimli kullanamamı sağlıyor.

Not: Bilgisayara kablo ile bağlantı yapmaktayım. Windows 7 64 bit kullanıyorum.
Denediğim çözümler: Müşteri hizmetleri ile konuştum, kablomu değiştirdim, internet ile ilgili ne kadar driver var ise silip baştan kurdum.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum, hoş günler.
Screenshot_20190608-163104_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Pc üzerinden fast.com a bağlandığınızda nasıl bir sonuç çıkıyor.

Problem DNS kaynaklı olabilir dns adreslerini değiştirip veya sıfırlayıp denermisin. Host dosyası ile oynamış olabilirsin daha önce host dosyasında düzenleme yaptıysan yine orjinal win7 host dosyası indirip değiştirip bide öyle denemelisin.

Üstteki yöntemler işe yaramıyorsa tarayıcı eklentilerinde sıkıntı olabilir opera indirip denermisin.

Windows 10 geçme ihtimaliniz varsa öyle deneyin hem yeni bir işletim sistemi sahip olmuş olursunuz hemde büyük ihtimalle sorununuzdan kurtulursunuz.

Pc üzerinden fast.com a bağlandığınızda nasıl bir sonuç çıkıyor.

Problem DNS kaynaklı olabilir dns adreslerini değiştirip veya sıfırlayıp denermisin. Host dosyası ile oynamış olabilirsin daha önce host dosyasında düzenleme yaptıysan yine orjinal win7 host dosyası indirip değiştirip bide öyle denemelisin.

Üstteki yöntemler işe yaramıyorsa tarayıcı eklentilerinde sıkıntı olabilir opera indirip denermisin.

Merhaba, hoş günler. Open DNS ayarları kullanıyorum, bir çok DNS değiştirip denedim fakat çözüm bu değil sanırım. Tarayıcı kurmak hiç aklıma gelmemişti, bir denemekte yarar var teşekkürler :)

Biraz sevindim açıkçası, 0.05 mbps olmuş :)
Windows 10 geçme ihtimaliniz varsa öyle deneyin hem yeni bir işletim sistemi sahip olmuş olursunuz hemde büyük ihtimalle sorununuzdan kurtulursunuz.
Orijinal keyi elimde bulunmadığından dolayı elimdeki orijinal windows 7 ile idare ediyorum. En yakın zamanda geçmeyi düşünüyorum, teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 77
Merhaba, hoş günler. Open DNS ayarları kullanıyorum, bir çok DNS değiştirip denedim fakat çözüm bu değil sanırım. Tarayıcı kurmak hiç aklıma gelmemişti, bir denemekte yarar var teşekkürler :)

Biraz sevindim açıkçası, 0.05 mbps olmuş :)

Orijinal keyi elimde bulunmadığından dolayı elimdeki orijinal windows 7 ile idare ediyorum. En yakın zamanda geçmeyi düşünüyorum, teşekkürler :)
Windows 7 den Windows 10'a geçiş yok mu artık ücretsiz olarak ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı