Çözüldü İndirme yapan uygulama arka plandayken indirme hızı düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe Sipahi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugünlerde yeni bir sistem topladım ve yeni sistemde şöyle bir sorun yaşıyorum.

Örneğin Torrent'ten dosya indiriyorum ve o inerken arkada offline bir oyun oynayacağım, oyunu oynarken arka planda Torrent'in indirme hızı 10Kbps'ye düşüyor
Fakat Alt Tab atıp Torrent penceresine geçtiğimde tekrar 2Mbps'ye çıkıyor.

Aynı durum bilgisayarı 10 dakika kadar boşta bıraktığım zaman da oluyor. 10 dakika fareyi bile oynatmıyorum ve indirme hızı 10Kbps, fareyi oynatıyorum 2Mbps.

Valorant oyununda ise oyunu alta aldığımda ping değerim düşüyor ancak oyun penceresine geçip oyunda hareket ettiğimde pingim 1000'lere çıkıyor.

Not: Bu problemi önceki 10 yıllık sistemimde yaşamıyordum (ASUS USB Wi-Fi adaptörü kullanıyorum) bu adaptörü eski sistemimde de kullanıyordum.

(BIOS ve Wi-Fi adaptörü driverları güncel)

Bu sorunlar dışında herhangi bir hız şikayetim yok gayet düzgün çalışıyor.

Lütfen yardım edin sıkıldım bu durumdan. Teşekkürler vakit ayırdığınız için.

Sistem:
Ryzen 3 2200G
B450M S2H
Corsair Vengeance 3200MHz 2x8GB.

Çözüm
Yaşadığım sorunu Ethernet kablosu alarak çözdüm. Sanırım USB Wi-Fi adaptörümde problem vardı ama bunu sadece Valorant'ta ve arka planda indirilen uygulamalarda yapması biraz tuhaf açıkçası.

İlginiz için teşekkürler.
Yaşadığım sorunu Ethernet kablosu alarak çözdüm. Sanırım USB Wi-Fi adaptörümde problem vardı ama bunu sadece Valorant'ta ve arka planda indirilen uygulamalarda yapması biraz tuhaf açıkçası.

İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı