Steam İndirme yaparken ağ ve disk grafiklerinde dalgalanma oluyor

emre2558

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran fotoğrafında da görüldüğü üzere hem disk hem de ağ grafiklerinde dalgalanmalar oluyor hatta ara ara olmak üzere indirme hızım tamamen 0'a düşüp yeniden yükselmeye başlıyor. Sorun nereden kaynaklanıyor bilmiyorum. Bilgisayara tamamen temiz kurulum yaptım CrystalDiskMark üzerinden SSD'mi test ettim ve sonuçlar vadedilen ile neredeyse aynı (SSD modelim: Samsung MZVL22T0HBLB) 6800 okuma 5000 yazma alıyorum fakat Steam üzerinden indirme yaparken aynı sorun devam ediyor. İndirme bölgesini değiştirdiğim zamanlar bu sorun kısa süreliğine de olsa düzeliyor (örneğin us-Miami yaptığım zaman 5 dakika boyunca kayıpsız 700-800 Mbps indirme aldım fakat sonrasında ilk fotoğrafta görüldüğü şekile dönüş yaptı) (gigabit internet kullanıyorum) yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekran Görüntüsü (6).png

WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 18.49.54_97e9f765.jpg

Ekran fotoğrafında da görüldüğü üzere hem disk hem de ağ grafiklerinde dalgalanmalar oluyor hatta ara ara olmak üzere indirme hızım tamamen 0'a düşüp yeniden yükselmeye başlıyor. Sorun nereden kaynaklanıyor bilmiyorum. Bilgisayara tamamen temiz kurulum yaptım CrystalDiskMark üzerinden SSD'mi test ettim ve sonuçlar vadedilen ile neredeyse aynı (SSD modelim: Samsung mzVL22T0HBlb) 6800 okuma 5000 yazma alıyorum fakat Steam üzerinden indirme yaparken aynı sorun devam ediyor. İndirme bölgesini değiştirdiğim zamanlar bu sorun kısa süreliğine de olsa düzeliyor (örneğin us-Miami yaptığım zaman 5 dakika boyunca kayıpsız 700-800 Mbps indirme aldım fakat sonrasında ilk fotoğrafta görüldüğü şekile dönüş yaptı) (gigabit internet kullanıyorum) yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 2196223

Eki Görüntüle 2196236

İndirme sunucusunu bk Londra seçip dener misiniz?

İndirme sunucusunu bk Londra seçip dener misiniz?

Bu şekilde öncesinde biraz dalgalanma oldu fakat şu an stabil ama indirme hızım büyük ölçüde düştü. Ayrıca Steam üzerinden indirme yaparken bilgisayar çok fazla kasıyor buraya şu an yazı yazarken bile klavye ile ekran senkron değil.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    504,4 KB · Görüntüleme: 6
Bu şekilde öncesinde biraz dalgalanma oldu fakat şu an stabil ama indirme hızım büyük ölçüde düştü. Ayrıca Steam üzerinden indirme yaparken bilgisayar çok fazla kasıyor buraya şu an yazı yazarken bile klavye ile ekran senkron değil.

Hızının düşmesi normal değil. Ekran ile klavyenin senkron olmama sebebi şu an bilgisayarının tüm hızı çekmesi. Bende gigabit kullanıyorum aynı şekilde.
Bu şekilde biraz dene sorun çözülecek diye düşünüyorum. Çözülmezse yardımcı oluruz.

Geri
Yukarı