Çözüldü İndirme yaparken bilgisayar donuyor veya mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben indirme yaparken bilgisayarım aşırı derecede kasıyor. Mesala görev yöneticisini açmam 10 saniye sürüyor, CPU kullanımı %100 ya da %90 ve disk kullanımı %70 - %80 arasında. Bunun bir çözümü yok mu, sistemimi yazıyorum.
4 GB RAM
240 GB SSD
i5-7200U 3.1 GHz(Maximum performansda)
GT930 MX 2 GB
Hatta bu konuyu oluştururken bilgisayar dayanamadı, mavi ekran verdi. Tekrar yazmak zorunda kaldım.

Dosya Ekleri

• 8.png
    8.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 77
Çözüm
Bilgisayarınızda muhtemelen virüs olacağından şüpheliyim. Antivirüs programı ile taratın ya da temiz bir format çekin.
Ben indirme yaparken bilgisayarım aşırı derecede kasıyor. Mesela görev yöneticisini açmam 10 saniye sürüyor, CPU kullanımı %100 ya da %90 ve disk kullanımı %70 - %80 arasında. Bunun bir çözümü yok mu, sistemimi yazıyorum.
4 GB RAM.
240 GB SSD.
i5-7200u 3.1 GHz(maximum performansda)
GT930 MX 2 GB.
Hatta bu konuyu oluştururken bilgisayar dayanamadı, mavi ekran verdi. Tekrar yazmak zorunda kaldım.

Diskin dolması kastırır PC'yi bildiğim kadar.

Bilgisayarınızda muhtemelen virüs olacağından şüpheliyim. Antivirüs programı ile taratın ya da temiz bir format çekin.

Çözüm
AVG antivirüs yazılımını kaldırın. AVG ve CCleaner markaları Avast firmasına aittir.
Avast firmasına ait tüm markalardan uzak durmanızı öneririm. Avast veri toplamak dışında işe yaramayan bir firmadır.

Eğer ücretsiz antivirüs kullanıyorsan Kaspersky öneririm.
Ücretli düşük kaynak tüketen Antivirüs arıyorsan Norton 360 ya da Kaspersky IS tavsiye edebilirim.
Onun dışında Steam indirme bittikten sonra kurulum yapar. Yani oyunun kurulumu esnasında disk kullanımı yükselecektir. Bu işlem sırasında sistemi kullanmamanı öneririm. Kurulum sistemi kullanmazsan hızlıca bitecektir. Kurulum tükettiği disk kullannımını sınırlamak için bir ayar bulunmuyor.

SSD Firmware güncellemesini kontrol et. Çöp dosya temizliği yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı