İndirme yaparken Chrome kasıyor

Halil_mi

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 1GB'lik bir dosya indiriyordum ve PC'im daha yeni, Google'da indirme yaparken bir baktım çok kasıyor ama bilgisayarda hiç kasma donma vs gibi şeyler yok normal mi?

RAM la alakalı olabilir mi aynı sorun bende de mevcut indirme yaparken takılıyor chrome dısında edge de gezerrken öyle birşey yaşamıyorum

Windows 10 Pro 64 Bit kullanıyorum 8 GB RAM var

Son düzenleme:
Sisteme bir dosya aktarıyorsunuz. Tarayıcının bu işlemi yaparken CPU ve disk kullanması gayet normal. Sisteminiz eski ise indirmenin kullandığı kaynak tüketimi daha çok göze batacaktır. Harici olarak kaynak tüketimini fazla kullanmayan indirme yöneticileri var. Bağlantıdaki hem ücretsiz hem de benzerlerine göre kaynak tüketimi düşük.

@perseid78

Sisteme bir dosya aktarıyorsunuz. Tarayıcının bu işlemi yaparken CPU ve disk kullanması gayet normal. Sisteminiz eski ise indirmenin kullandığı kaynak tüketimi daha çok göze batacaktır. Harici olarak kaynak tüketimini fazla kullanmayan indirme yöneticileri var. Bağlantıdaki hem ücretsiz hem de benzerlerine göre kaynak tüketimi düşük.

@perseid78
Hocam eski sayılmaz chrome da indirme yaparken sadece chrome kasıyr yani chrome indirme yaparken bilgisayarda oyun vs başka tarayıcıda takılırken kasma yok sistem Ryzen 3 3100 Ddr 4 3200 Mhz Ram mevcut

@26318

Son düzenleme:
Konuyu horlatmak gibi olacak ama cihazla alakalı değil. 32 GB Ram var indirme yapınca %75'e falan çıkıyor kullanım. O derece bir sıkıntı var Chrome ile indirme yaparken. An itibari ile Edge geçtim böyle bir sıkıntı yok. Sorun direkt olarak Chrome ile alakalı.

Konuyu horlatmak gibi olacak ama cihazla alakalı değil. 32 GB RAM var indirme yapınca %75'e falan çıkıyor kullanım. O derece bir sıkıntı var Chrome ile indirme yaparken. An itibari ile Edge geçtim böyle bir sıkıntı yok. Sorun direkt olarak Chrome ile alakalı.

Bende o şekilde çözüme ulaştım yüksek boyutlu olanlari arkadan gxden indiriyorum

Konuyu horlatmak gibi olacak ama cihazla alakalı değil. 32 GB Ram var indirme yapınca %75'e falan çıkıyor kullanım. O derece bir sıkıntı var Chrome ile indirme yaparken. An itibari ile Edge geçtim böyle bir sıkıntı yok. Sorun direkt olarak Chrome ile alakalı.
f750 bios güncellemeye yardım eder misin

Yeni konular

Geri
Yukarı