İndirme yaparken Google Chrome vs IDM

IDM tabii ki, bölerek indirdiği için en azından bende 5 Mbps fazla hızda indiriyor, Chrome sıkıntılı ya indirme konusunda ben asla güvenmiyorum, yavaş internetin varsa hele saatlerce beklersin sonra bir bakarsın ki "ağ hatası".

Hangisi tam iner veya daha hızlı iner kısıtlama olmadan?
Bu da soru mu? Tabi ki IDM! Chrome ile sürekli bilmem ne indirme yasak, ağ olmasına rağmen ağ hatası alıyorum ISO indirirken. Yarısında olması da çileden çıkartıyor insanı. IDM de ara sıra duraksıyor ama duraklat ve geri başlat yapınca devam ediyor. Sıfırdan başlamak da gerekmiyor Chrome gibi. Büyük dosya indirecekseniz IDM, küçük dosya indirecekseniz Chrome derim.

Kesinlikle İnternet Download Manager, işlevi bu programın.
IDM tabii ki, bölerek indirdiği için en azından bende 5 Mbps fazla hızda indiriyor, Chrome sıkıntılı ya indirme konusunda ben asla güvenmiyorum, yavaş internetin varsa hele saatlerce beklersin sonra bir bakarsın ki "ağ hatası".
Hocam birisi böyle bişe demiş doğru mu?
Ne kadar yavaş indirdiğine göre değişik bir cevap verilebilir.
IDM dosyayı parçaladıktan sonra birleştirme yaparken hata yapıyor, bit bozulmasına sebep olup indirdiğiniz şeyin hatalı olmasına neden olabilir. SHA ve MD5 karşılaştırarak demek istediğimi anlayabilirsiniz, o yüzden kullanmayı tercih etmiyorum.
Yavaş indirsin doğru indirsin, tabii gidipte 3MB indirmek yerine 1MB ile indirme yapmasın. 2-2,5 ideal aralık tarayıcı için.
Bu da soru mu? Tabi ki IDM! Chrome ile sürekli bilmem ne indirme yasak, ağ olmasına rağmen ağ hatası alıyorum ISO indirirken. Yarısında olması da çileden çıkartıyor insanı. IDM de ara sıra duraksıyor ama duraklat ve geri başlat yapınca devam ediyor. Sıfırdan başlamak da gerekmiyor Chrome gibi. Büyük dosya indirecekseniz IDM, küçük dosya indirecekseniz Chrome derim.

O tam bir çile. Bir de yasak hatası var ya... Tam bir sövülmelik.

Geri
Yukarı